Velkému Meziříčí se v 17. kole třetí nejvyšší soutěže rovněž dvakrát nevedlo. Ale jeho prohra patří do kategorie čestných. Na půdě Zubří – jednoho ze dvou favoritů ligy – směle válčilo až do posledních minut. V nich ovšem silný soupeř uplatnil svou převahu a vybojoval už čtrnácté vítězství v sezoně.

ZLÍN – N. VESELÍ 33:29

Začátek utkání předurčil ráz celé bitvy. Zaklesly se do sebe dva odhodlané týmy. Na palubovce se odvíjela vyrovnaná bitva. Zlín ukončil první poločas s křehkým náskokem jediné branky. Jenomže druhá půlka Novému Veselí nesedla. Michal Studený sice v útoku dělal, co mohl, ale domácí hráči družstvo z Vysočiny srazili několika zásahy.

A hosté už se zvednout nedokázali. „Tohle se někdy prostě stává. Vyhrajete čtyři zápasy a máte pocit, že to dál půjde samo. Pak narazíte na extrémně bojovné soupeře a problém je na světě. Chceme- li dělat velké výsledky, musíme udržet bojovnost i koncentraci po celou sezonu. Sama herní kvalita nestačí,“ ví novoveselský kouč Václav Ťupa.

Nové Veselí: J. Strejček 9, Kupa 2, Najman 2, Leoš Smrčka 3, M. Studený 10, Hudec 1, M. Hajčman 2. Poločas: 15:14.

SCM ZUBŘÍ – V. MEZIŘÍČÍ 38:26

Na horké půdě favorizovaného celku se hostům podařilo důraznou defenzivou udržet v přijatelném gólovém odstupu do poloviny první části hrací doby. Po změně stran se Velké Meziříčí účelnou hrou dokázalo dotáhnout až na pouhý tříbrankový rozdíl.

Následné útočné chyby ho ale připravily o další možnost skórovat, což byl konec nadějí. V dalších minutách už totiž měla jasně navrch rychlá a dynamická hra zuberských mladíků, kteří si konec utkání pohlídali a vybojovali další vítězství.

Velké Meziříčí: Stoklasa, Kotík - Šidlo 5/3, Živčic 5, Necid 4, Raus 3, J. Kaštan 3, Večeřa 2, Ma. Kříbala 2, Konečný 2, Rosa, Pa. Kříbala Pa. Poločas: 18:11.

close zoom_in