II. LIGA

NOVÉ VESELÍ – TELNICE 31:24

Hosté z Telnice nastoupili do utkání s osobní obranou dvou domácích spojek. To však Novoveselským vůbec nevadilo. Již v první minutě se ujali vedení 2:0. Poté se jim však přestalo střelecky dařit a do 25. minuty se hrála vyrovnaná partie. Za stavu 10:10 se domácím podařilo, díky rychlým protiútokům, odskočit na poločasových 16:12.

V úvodu druhého dějství měli házenkáři Nového Veselí výhodu dvojnásobné přesilovky, ale tu ke zvýšení svého náskoku nevyužili. Další neproměněné šance vedli k tomu, že se hrála opět vyrovnaná házená, ve které si domácí udržovali čtyř až pětibrankový náskok. Ten se jim podařilo navýšit až v 17.minutě, kdy zvyšovali na rozdíl sedmi branek. Díky kvalitní obraně si náskok udrželi do konce utkání a zvítězili v poměru 31:24.

„Utkání, ve kterých je povinnost vyhrát a příliš se vám nedaří střelecky, jsou vždycky velmi těžká. Soupeř ucítí šanci a začne hrát na dvě stě procent. Telnice využila všechny možné varianty obrany, aby utlumila naši útočnou sílu. I přesto jsme se však prosazovali, ale bylo to bohužel na úkor pohledné házené,“ řekl k utkání novoveselský trenér Václav Ťupa.

Branky N. Veselí: Petr Najman 4, Hron 7, Strejček 5, Hajčman 5, Studený 5, Bělík 1, Smrčka 3, Hudec 1. Poločas: 16:12.

V. MEZIŘÍČÍ – IVANČICE 25:31

Ivančice přijely do Meziříčí se zkušeným a fyzicky dobře disponovaným týmem. Vstup hráčů do utkání sliboval divokou přestřelku. Na obou stranách se dobře prosazovaly spojky. Od páté minuty začali na hřišti postupně dominovat hosté a skóre navyšovali ve svůj prospěch. Ivančice se v útoku prosazovali ve hře jeden na jednoho, po jednoduchých kombinacích. Jednou až dvěma přihrávkami se dostávali až na hranici šesti metrů, odkud se střelecky většinou nemýlili.

Málo pohyblivá obrana domácích nestačila včas reagovat a útočné snahy velkomeziříčských hráčů eliminoval skvělý brankář hostí. Žádný z domácích hráčů se nedokázal výrazněji individuálně prosadit. O výsledku zápasu bylo prakticky rozhodnuto již v polovině první půle.

Začátek druhého poločasu vypadal stejně jako ten první. Velké Meziříčí hrálo bez pohybu a nasazení. Snaha o zvrat přišla v 38. minutě za stavu 14:24, kdy domácí dokázali šňůrou pěti branek soupeře znervóznit. V obraně začali více bojovat a přidalo se i střelecké štěstí. Domácí snížili na 19:24. To však bylo z jejich strany vše. Ivančice tak dovedly zápas k bezproblémovému vítězství.

Branky V. Meziříčí: Chlubna 6, Matušík 4, M. Kříbala 4, Večeřa 4, Necid 3, Konečný 2 Petr Kříbala 1, Živčic 1. Poločas: 10:18.