NOVÉ VESELÍ – DUKLA PRAHA 18:38

Do 15. minuty první půle, do stravu 9:9 se Novoveselským dařila střelby z dálky a prosazovali se i díky kombinačním akcím. V druhé polovině poločasu však neproměnili své šance a zkušený soupeř okamžitě trestal rychlými útoky a tak odskočil na 9:15. V závěru poločasu se domácí ještě dvakrát prosadili díky rychlým útokům, ale šestibrankový náskok soupeře se už stáhnout nepodařilo a do kabin odcházeli soupeři za stavu 11:17.

Druhé dějství bylo jednoznačnou záležitostí extraligového týmu, který začal uplatňovat své fyzické dispozice. Novoveselští neustále kombinovali a hráli rychlou házenou, ale v závěrečných rozhodujících chvílích, při střelbě, již chyběli síly. Lehce získané míče hosté využívali ke zvyšování svého náskoku. Nakonec házenkáři Nového Veselí podlehli třetímu týmu extraligové soutěže v poměru 18:38. I přes vysokou porážku vyprodané novoveseslké publikum, poděkovalo obou celkům za krásnou házenou bouřlivým potleskem.

„Pro nás mělo utkání maximální přínos. Potěšilo mě především to, že jsme dokázali soupeře přinutit hrát naplno,“ řekl po utkání novoveselský kouč Václav Ťupa.

Do zápasu jeho tým nešel s žádným respektem. „Chtěli jsme hrát vyrovnanou partii, což se nám první poločas dařilo. Jenomže v tom druhém se už projevilo, kdo je to Dukla – tým, který má na každém postup dva velmi kvalitní a vyrovnané hráče,“ dodal Ťupa.

Branky N. Veselí: Petr Najman 1, Pavel Hron 2, Jan Strejček 8, Leoš Smrčka 1, Karel Hajčman 3, Martin Hajčman 3. Poločas: 11:17.