„Držel jsem se zpátky, protože proti nám stála opravdová evropská kvalita. Ale ukázalo se, že nám to o víkendu mimořádně sedlo. Navíc je to pro nás potvrzením toho, že jsme za poslední rok ušli obrovský kus cesty,“ pochvaloval si v konkurenci maďarské Tatabánye, slovinského Gorenje a polského Piotrkówa skvělé druhé místo Hladík.

Dobrá zpráva před začátkem sezony

Loňský extraligový nováček tak vyslal své české konkurenci jasný vzkaz, že je necelý měsíc před začátkem dalšího ročníku výborně připravený na boj o místenku v play-off.

„Nechci z toho dělat nějaké předčasné závěry, protože je to pořád jenom příprava. Podali jsme však kvalitní výkony v neuvěřitelném nasazení, bylo to o level výše než zápasy s těmi nejlepšími týmy v extralize,“ těšilo kouče novoveselských házenkářů.

Jeho svěřenci zahájili turnaj páteční prohrou s maďarskou Tatabányí 23:28, ale o den později si překvapivě poradili se slovinským Gorenje Velenje 30:28. V posledním utkání pak zdolali polský Piotrków Trybunalski 32:31 a zajistili si druhé místo za vítězným celkem z Maďarska. „Konečné vítězství Tatabánye bylo určitě zasloužené, hlavně jejich obrana byla ohromně nepříjemná,“ všiml si Hladík.

Rozšířené zpravodajství z memoriálu, včetně rozhovoru s Davidem Melicharem, přineseme ve čtvrtečním vydání Týdeníku Vysočina.

Výsledky:
Gorenje – Piotrków 31:23
Tatabánya – N. VESELÍ 28:23
Tatabánya – Piotrków 29:25
N. VESELÍ – Gorenje 30:28
N. VESELÍ – Piotrków 32:31
Tatabánya – Gorenje 21:20

Konečné pořadí
1. Tatabánya 6 bodů
2. N. VESELÍ 4 body
3. Gorenje 2 body
4. Piotrków 0 bodů

Dožínky. Ilustrační foto.
Ve Veselí se v sobotu PoVeselí při dožínkách