Jak hodnotíte uplynulou sezonu?
Vzhledem k tomu jak jsme do ní vstupovali, jí hodnotím určitě jako úspěšnou. Stáli jsme na prahu první ligy a nebyla to náhoda, bylo výsledek dobré hry týmu.

V čem vidíte hlavní příčinu úspěchu?
Vždy jsem říkal, že kromě sportovní úrovně rozhoduje i mentální stav týmu. Tihle chlapci, přestože jsou ještě velmi mladí, prokázali vysokou mentální úroveň. Z toho pak plyne schopnost realizovat společné představy a cíle.

Převládá ve vás spokojenost z prvenství, nebo zklamání z neúspěšné baráže?
Převládá spokojenost z toho, že jsme hráli to, co jsme hrát chtěli. Ovlivnili jsme to, co ovlivnit můžeme, a to je styl naší hry. Výsledek ovlivňuje spousta dalších faktorů jako momentální rozpoložení, nebo i síla soupeře.

Co rozhodlo baráž?
Do dneška se mi honí v hlavě, jaké jsem udělal taktické chyby. Pár jich tam asi bylo, nic méně si myslím, že rozhodla větší vyspělost a vyrovnanost kádru našeho soupeře. Ostrava byla v těch dvou zápasech prostě lepší, ale nebyla neporazitelná.

Myslíte si, že podobná šance může ještě přijít? Vždyť jste vyhráli II. ligu na poslední chvíli, soutěž byla asi hodně vyrovnaná. Navíc tlak na hráče bude v příští sezoně patrně větší…
Vyhráli jsme ligu jako mužstvo, se kterým nikdo nepočítal. Rádoby odborníci nám přisuzovali boj o záchranu. Tohle mužstvo ukázalo jenom zlomek svých možností a v minimálně osmi až deseti příštích letech půjde jenom nahoru. Podle mého názoru je otázkou krátkého času, kdy tenhle tým pevně zakotví v první lize, kam bezesporu patří.

Očekáváte v kádru nějaké větší změny?
Mužstvo je velmi mladé a stále se dotváří jeho finální podoba. Letos přichází několik velmi perspektivních hráčů z dorostu, kteří budou do mužstva zapracováni.

Je o některé vaše hráče zájem z předních českých klubů?
Zájem určitě je. Já si ale myslím, že by nikdo nikam odcházet neměl. Soutěže, které hrají přední české kluby buď už hrajeme taky, anebo je hrát budeme. Vždyť se podívejte, mladší dorost - extrliga, starší dorost - extraliga, muži mají našlápnuto do první ligy, tak kam odcházet. Navíc ani nejvyhlášenější české kluby vás dnes finančně nezabezpečí. Nejsme hokej nebo fotbal, to je něco jiného, to jsou sporty, kterými se dá finančně zabezpečit. Kdybych měl syna a ten hrál třeba sebelíp a lanařil by ho ten nejlepší klub, vždy bych mu doporučil, aby zůstal ve Veselí. Člověk by měl mít v srdci i v hlavě jenom jeden klub a měl by mít na paměti, že bez svého klubu by nikdy nebyl tak dobrý, aby si ho někdo všiml.

Koho byste chtěl do týmu přivést?
Já už nikoho nepřivedu, zápas s Ostravou byl můj poslední v pozici hlavního trenéra. Jsem velmi časově zaneprázdněn, takže jsem musel tuto pozici opustit. Hlavním trenérem bude pan Ladislav Materna (současný trenér extraligového dorostu N. Veselí – pozn. redakce), nejlepší veselský trenér a podle mého názoru jeden z nejlepších vůbec. Ne náhodou dostal před časem za trenérskou činnost prestižní ocenění házenkářského svazu. Pro mne bude ctí být v jeho týmu a pomáhat mu.