II. LIGA

NOVÉ VESELÍ – KUŘIM 28:21

Od úvodních minut utkání novoveselští házenkáři přehrávali Kuřim ve všech směrech. Svoji hru postavili na kvalitní obraně, kombinačních akcích a dobré střelbě spojek.

Velmi brzo se ujali vedení 6:1 a dále pokračovali v ofenzivní hře. Efektivita střelby však začala pokulhávat a v následujících minutách domácí neproměnili několik vyložených šancí. Přesto ve 27. minutě vedli již 14:5, přičemž hosté skórovali převážně ze sedmimetrových hodů.

Až v závěru poločasu se Kuřimi podařilo vstřelit Novému Veselí tři branky ze hry a snížit tak na poločasových 15:8.

Vstup do druhé dějství se domácím vůbec nevydařil. Polevili v obraně a v přechodu do útoku bylo mnoho nepřesností. Toho družstvo Kuřimi využilo ke nesnížení až na rozdíl čtyř branek. Svou hru zlepšili Novoveselští až v závěrečné čtvrtině utkání, kdy několika kombinačními akcemi rozebrali hostující obranu a odskočili na osm branek a nakonec jednoznačně zvítězili.

Branky N. Veselí: Najman Pavel 1, Hron Pavel 1, Hajčman Karel 2, Smrčka Ladislav 4, Hajčman Martin 7, Strejček Jan 10, Smrčka Leoš 2. Poločas: 15:8.

V. MEZIŘÍČÍ – JULIÁNOV 37:31

Nepříjemně hrající tým z Brna hned v prvních minutých utkání ukázal, že domácí nečeká nic jednoduchého. Meziříčí se již několik zápasů potýká s poklesem formy a toho hosté z Brna využívali. Juliánov hrál sice v útoku pomalu a těžkopádně, ale na ospalou meziříčskou obranu to stačilo. V útočné fázi držela domácí nad vodou dvojice Matušík – Konečný, která přesnou střelbou z dálky zařídila většinu meziříčských branek v první půli.

Domácí se až na výjimky v útoku pokoušeli zakončovat zbytečně brzy z kombinačně nepřipravených akcí a ztráceli spoustu míčů. Výsledkem toho byla poločasová prohra 14:12. Do druhé půle nastoupili domácí jako vyměnění a ve 33. minutě se dostali poprvé v utkání do vedení.

V obraně meziříčští důsledněji přistupovali k hráčům. Dařilo se eliminovat zejména levou brněnskou spojku Kalouska, střelce deseti branek. V domácí brance se rozchytil Petr Kubát a v útoku se z postu pravé spojky začalo dařit Večeřovi.

I přes zlepšenou hru ale Juliánov stále s Meziříčím držel tempo. Odskočit se domácím podařilo až ve 43. minutě a od té doby byli meziříčtí házenkáři jasně lepší a vítězství si již nenechali vzít.

Sestava a branky V. Meziříčí: Stoklasa, Kubát – Matušík 10, Konečný 7, Večeřa 7, Šidlo 4, Kříbala Pavel 2, Kříbala Petr 2, Kříbala Martin 2, Necid 1, Rosa 1, Kaštan Jiří 1, Bezděk. Poločas: 14:16.

EXTRALIGA STARŠÍHO DOROSTU

NOVÉ VESELÍ – PLZEŇ 25:24

Utkání výborné kvality se vyznačovalo především perfektní obranou obou soupeřů. Střelecky se v prvních minutách dařilo více Plzeňským, kteří v 8. minutě vedli 5:4. Domácí otočili vývoj utkání ve svůj prospěch díky dvěma brankám ve vlastním oslabení.

Za stavu 8:6 pro domácí se nadechli hosté k výbornému výkonu a díky třem brankám se ujali vedení 9:8. V této fázi zápasu měli Novoveselští hodně smůly, když třikrát nastřelili brankovou konstrukci. Další střely si však našly cestu do plzeňské sítě, a tak první půli vyhráli domácí 12:10.

Ve druhém dějství vyrovnaná hra obou soupeřů pokračovala. Díky přesným střelám novoveselských spojek se domácí dostali do čtyřbrankového vedení v poměru 16:12.

Na tento vývoj zareagoval plzeňský trenér a nařídil svým svěřencům osobní bránění domácích spojek. Tato taktika se jim vyplatila. Plzeň snížila na rozdíl dvou branek a ze závěru utkání bylo drama se šťastným koncem pro dorostence Nového Veselí.

„Družstvo Plzně bylo bezesporu nejsilnější družstvo, se kterým jsem se v letošní sezoně doposud utkali. Obě družstva hrála s plným nasazením a hře dominovali výborné obrany. Herně jsem zvládli utkání výborně a nebýt několika neproměněných šancí, především v závěru utkání, nemuseli jsme prožívat tak dramatický závěr, “ zhodnotil trenér Nového Veselí Ladislav Materna.

Branky N. Veselí: Bláha Roman 4, Najman Pavel 11, Klíma Václav 1, Šůstek David 3, Chalupa Štěpán 1, Kovařík Tomáš 3, Hron Vojtěch 1, Laštovička Petr 1. Poločas: 12:10.

Radek Špatka