„Byli jsme na zápas velice dobře připravení, kluci splnili všechno to, co jsme si před začátkem řekli. V první půli jsme byli výrazně lepší a naše pětibrankové vedení bylo naprosto zasloužené. Ve druhé jsme si vedení kontrolovali, protože těch sil už jsme po středečním pohárovém utkání moc neměli,“ říkal trenér Pavel Hladík, který měl z nahuštěného programu obavy.

„Měl jsem z toho strach, protože Zubří se mohlo celý týden v klidu připravovat, kdežto my jsme v poháru chtěli postoupit. Z utkání jsme proto měli respekt, ale možná i to nám pomohlo k tomu, že jsme ho zvládli.“

Klub ze Žďárska se mohl i tentokrát spolehnout na výbornou práci celého mančaftu v obraně. „Gólman Víťa Schams chytal opět výborně, stejně jako celá obrana byl naprosto perfektním. Hlavně v první půli, kdy jsme předváděli vynikající házenou, byl jedním z hlavních strůjců,“ chválil defenzivu ostřílený kouč.

Nové Veselí tak má na svém kontě již sedmnáct bodů a drží třetí místo tabulky. „Byla to moc důležitá výhra, protože Zubří mělo jen o dva body méně, v případě porážky by se nám nejen oni, ale i ostatní celky přiblížili. Pokud se chceme v tabulce udržet tam, kde jsme, musíme prakticky pořád bodovat, protože tabulka je extrémně vyrovnaná. Musíme zůstat pokorní a dál se připravovat,“ tvrdí kouč Sokola.

V posledním extraligovém kole před zimní přestávkou se jeho svěřenci v sobotu představí na palubovce předposledního Brna. „Očekává se od nás splnění role favorita, i my to od sebe očekáváme. Brno zvládlo důležitý duel s poslední Litovlí, proti nám nebudou mít co ztratit. Pokud bychom zopakovali naše poslední výkony, mělo by to vyjít, protože to byl přístup, který se mi líbil,“ zdůraznil Pavel Hladík, který se vyjádřil i k losu semifinále Českého poháru, v němž Nové Veselí pojede na půdu Dukly Praha.

„Raději bychom hráli doma, protože program máme náročný. Nicméně mezi čtyřmi nejlepšími celky už si lehkého soupeře nevybereme. Proti Dukle je to pokaždé speciální zápas, los nás nešetřil, favoritem je rozhodně soupeř. My tam ale pojedeme s cílem si zápas užít a zkusit zakončit vydařený půlrok dobrým výkonem a uvidíme, jak to výsledkově dopadne.“