„Hráli jsme dobře, Jičín jsme přehrávali ve všech směrech, takže to naštěstí bylo v pohodě," oddychl si kouč Pavel Hladík při vzpomínce na nedávné infarktové koncovky s hořkým koncem.

Úspěšnou sobotu májí za sebou i seniorští házenkáři Velkého Meziříčí. Do tabulky druhé ligy si dva body za výhru připsali jak muži, kteří zdolali Prostějov, tak ženy. Ty zakončily podzimní pouť těsnou výhrou s Velkou Bystřicí.

I. LIGA MUŽŮ
NOVÉ VESELÍ – JIČÍN B 35:27

Domácí přesunuli utkání na sobotu, hosté proto nemohli využít své extraligové posily, které bojovaly o body v Kopřivnici. I tak panovala v hale před zápasem nervozita. „Snažili jsme se kluky před utkáním uklidnit, protože jsme v předcházejících týdnech nehráli špatně, ale prostě se to v té zraněními okleštěné sestavě s těmi výsledky tak vyvrbilo," popsal Hladík dění před úvodním hvizdem.

Hned po něm se Nové Veselí do svého soupeře zakouslo a pomalu navyšovalo skóre ve svůj prospěch. Pozitivní energii vlil mladým hráčům do žil návrat dvou klíčových postav – střelce Hricišona a brankáře Suchého. „Obětovali se pro tým. Ještě nebyli úplně zdraví, ale chtěli týmu pomoct," hřál kouče přístup dvou házenkářů, kteří před sezonou posílili celek z Vysočiny. Výsledkem předvedené hry a velkého nasazení domácích bylo zasloužené poločasové skóre 17:11, které domácí ve druhé třicetiminutovce ještě navýšili. „Chtěli jsme rozhodnout hned do přestávky, abychom se v závěru zase nemuseli strachovat o výsledek. To se povedlo. Na klucích bylo v průběhu vidět, že z nich ta deka spadla a doufám, že už je to za námi," řekl po zápase Pavel Hladík.

Velkou zásluhu na klidném vítězství měl starší dorostenec David Melichar, jenž zatížil jičínské konto deseti zásahy. Jeho výsostné postavení v týmu dokládá fakt, že úspěšně zakončil všech pět sedmimetrových hodů Nového Veselí. Nikoho jiného na čáru nepustil.

„David odehrál nejlepší zápas za muže a ukázal, že je jedním z největších talentů české házené. Pro klub je obrovským příslibem. Společně se Suchým byl jednoznačně nejlepším hráčem utkání," zavalil Hladík talentovaného mladíka superlativy.

Sestava a branky Nového Veselí: Suchý, Šimovček – Melichar 10/5, Hricišon 5, V. Klíma 4, Pavel Najman 4, Kovařík 3, Štikar 2, K. Hajčman 2, Bláha 2, Smrčka 1, Prokeš 1, Bartůněk 1, Kazatel. Diváci: 200. Poločas: 17:11.

II. LIGA MUŽŮ
V. MEZIŘÍČÍ – PROSTĚJOV 32:26

Souboj o šestou příčku domácím po dvou venkovních selháních vyšel. Na jejich povedený začátek (8:3) sice tým z Hané našel odpověď (12:11), ale vyrovnání už Meziříčí nepřipustilo. Na dostřel dvou branek se Prostějov držel do 38. minuty, poté i díky nezastavitelnému Romanu Matušíkovi, jenž nasázel okouzlujících čtrnáct branek, odpadl.

„Utkání se nám podařilo zvládnout jak herně, tak takticky.Volili jsme jednodušší a přímočařejší akce, které na soupeře platily. Za obranou se dařilo Liboru Kotíkovi a v útoku se při osobním bránění Víti Večeři dokázal střelecky prosazovat Roman Matušík," shrnul utkání trenér Vlastimil Vaverka.

Sestava a branky V. Meziříčí: Kotík, Poul – Matušík 14, Živčic 6, Kaštan 4, Pavliš 3/1, Večeřa 3, Trojan 1/1, Kubiš 1, V. Hron, Konečný, Necid, Lečbych, Babáček. Diváci: 80. Poločas: 15:13.

II. LIGA ŽEN
V. MEZIŘÍČÍ – V. BYSTŘICE 24:22

Sestava a branky V. Meziříčí: Babáčková, Vávrová – I. Závišková 6/2, J. Plachetská 5/1, Klusáčková 3, Dvořáková 3/1, Hladíková 2, Svobodová 2, Rousová 2, Pacalová 1, Lavická, Homolová. Poločas: 11:6.