II. LIGA

TIŠNOV – N. VESELÍ 20:25


Zápas mezi druhým a osmým týmem druholigové tabulky naplnil papírové předpoklady. Od úvodních minut utkání měli hosté o něco více ze hry a do 15. minuty si vybudovali pětibrankový náskok, který udrželi do konce prvního poločasu.

Do druhé půle nastoupili Novoveselští s vysunutou obranou, která dělala domácím značné problémy. Ze získaných balonů v obranné činnosti vyráželi do rychlých protiútoků a šňůrou šesti gólů si vytvořili jedenáctibrankový náskok. Poté však házenkáři z Nového Veselí nepochopitelně polevili a nechali soupeře snížit na konečných 20:25.

„Díky excelentnímu výkonu na začátku druhého poločasu jsme měli na podstatně lepší výsledek. Ve všech herních činnostech, včetně brankáře, jsme svého soupeře jednoznačně přehrávali. V 16. minutě se dostavil herní útlum, když jsme začali dělat zbytečné technické chyby, ztrácet balony a soupeř nás trestal,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Filip Večeřa.

Branky N. Veselí: Najman 6, Hron 5, Strejček 7, Smrčka 1, M. Hajčman 1, Studený 1, Bělík 1, K. Hajčman 3. Poločas: 8:13.

TELNICE – V. MEZIŘÍČÍ 33:31

Hosté nastoupili proti papírově slabšímu soupeři bez některých opor. Meziříčí chyběli Radim Fischer a Pavel Kříbala a na hře týmu to bylo znát.

Velkomeziříčští nezachytili nástup soupeře do utkání a brzy prohrávali. Telnice se prosazovala z hranice šesti metrů, čemuž pomáhala nekoordinovaná obrana a často zbytečné vylučování velkomeziříčských hráčů. V útoku hostující hráči neproměňovali vyložené šance, a to ani z rychlých protiútoků. Nedařilo se ani křídlům. Na hostující straně chyběl hráč, který by dokázal tým vyburcovat k vyšší aktivitě a k větší koncentrovanosti.

Do druhé půle vystřídal v brance Velkého Meziříčí Libora Kotíka David Stoklasa. Obraz jeho hry se trochu zlepšil. Hosté se začali prosazovat v útoku, začali dávat více branek, solidní střelecký výkon podal zejména Večeřa. Brankostroj domácích se však nezastavil a v oboustranně vyrovnaném poločase Telnice hosty přes propustnou obranu přestřílela.

Branky V. Meziříčí: Večeřa 9, Bezděk 7, M. Kříbala 5, Matušík 4, Necid 3, Živčic 1, Konečný 1, Kaštan 1. Poločas: 17:13.