První Zlín nezaváhal, když doma porazil Velké Meziříčí, které v poločase sice vedlo, poté ale svůj náskok ztratilo. V roli rozdávajícího týmu se ocitli extraligoví novoveselští dorostenci, kteří prohráli na hřišti do té doby posledního Frýdku-Místku a navíc předvedli nejhorší výkon v dosavadním průběhu premiérové sezony v nejvyšší dorostenecké soutěži.

II. LIGA

IVANČICE – NOVÉ VESELÍ 26:33

Novoveselští nastoupili do utkání s výbornou obrannou hrou, která dělala domácím velké problémy. Kvalitní činnost v defenzívě byla základem k rychlých protiútoků házenkářů z Vysočiny, kteří si tímto způsobem vybudovali několikabrankový náskok již v úvodu utkání. Ke konci prvního poločasu již vedli rozdílem devíti branek, ale hosté v závěrečných sekundách korigovali na poločasových 10:18.

Ve druhém dějství výborný výkon házenkářů z Nového Veselí pokračoval, když v 17. minutě byl stav utkání 27:17. Na tento vývoj domácí reagovali osobní obranou střední spojky Novoveselských a tato taktika slavila úspěch.

Ivančicím se podařilo snížit rozdíl skóre na pět branek, ale na víc jim síly nestačili. Novoveselští si drželi náskok pěti branek a v posledních minutách přidali ještě dva góly a zvítězili zaslouženě 33:26.

Branky N. Veselí: Najman 2, Hajčman 6, Strejček 8, Smrčka 8, Studený 7, Prokeš 2. Poločas: 10:18.

ZLÍN – V. MEZIŘÍČÍ 31:22

V prvním poločase se hosté se soupeřem střídali ve vedení a hrála se kvalitní házená. Do druhé Velké Meziříčí nastoupilo s jednobrankovým vedením. Vyrovnaný zápas se hrál do 47. minuty, odkdy hosté s lídrem soutěže nedrželi krok. Zatímco Zlín bezpečně proměňoval všechny střelecké pokusy, hosté dostávali laciné branky z odražených míčů.

Velké Meziříčí nastřelilo osm tyček a neproměňovalo střelecké pokusy z křídel. Výsledkem byla šňůra dvanácti branek domácích a Zlín tak zápas definitivně rozhodl.

Sestava a branky V. Meziříčí: Stoklasa, Kotík - Matušík (7), Večeřa (6), Petr Kříbala (5), Konečný (2), Fischer (2), Bezděk, Necid, Večeřa, Pavel Kříbala. Poločas: 15:16.

EXTRALIGA ST. DOROSTU

FRÝDEK-MÍSTEK – NOVÉ VESELÍ 26:22

Nejhorší výkon od začátku sezony předvedli dorostenci Nového Veselí na půdě posledního celku tabulky Frýdku-Místku. „Naše hra postrádala nasazení, v útočné fázi jsme hráli individuálně a efektivita střelby byla velmi nízká,“ tak hodnotí výkon svých svěřenců trenér Ladislav Materna.

Novoveselští díky tomuto výkonu také od úvodních minut zápasu prohrávali a první poločas skončil výsledkem 9:11. Ve druhém poločase se brankový rozdíl zvýšil až na rozdíl sedmi branek (18:11).

Poté se Novoveselským podařilo snížit na 14:18 a jejich výkon začal růst. Následující rychlý protiútok však neproměnili a spadli zpět do herního útlumu.

„Za stavu 14:18 jsme začali hrát svoji hru, která nás mohla dostat do zápasu. Neproměnili jsme však trhák a byli jsme opět dole. Myslím si, že tato prohra přišla právě včas. Hráči si musejí uvědomit, že bez tvrdé práce v tréninkových jednotkách to prostě nepůjde. V této soutěži nehrají žádná špatná družstva a pokud nepodáte stoprocentní výkon v každém utkání, prohrajete,“ dodává Ladislav Materna.

Branky N. Veselí: Najman 3, Šůstek 10, Kovařík 2, Hron 5, Prokop 2. Poločas: 11:9.