II. LIGA

ZLÍN – NOVÉ VESELÍ 25:23

Novoveselští začali utkání na palubovce lídra tabulky ofenzivně a velmi brzo se ujali vedení. Herní pojetí obou týmů bylo diametrálně odlišné. Domácí celek hrál házenou založenou na dlouhém držení míče v útočném pásmu soupeře, kdežto hosté z Nového Veselí sázeli na rychlou kombinační hru. V 10. minutě vedli házenkáři z Vysočiny již rozdílem pěti branek a vše nasvědčovalo tomu, že si kráčí pro další vítězství.

V 15. min. druhého poločasu se přestalo Novoveselským dařit a soupeř začal jejich slibný náskok stahovat. Pět minut před koncem utkání ještě vedli rozdílem jedné branky, ale s blížícím se koncem utkání začali kupit nezvyklé množství chyb a neproměňovali vyložené šance. Soupeř těchto chyb využil k otočení skóre ve svůj prospěch a nakonec zvítězil 25:23.

„Utkání jsme měli skvěle rozehrané a padesát minut jsme jej měli plně pod kontrolou. Zalekli jsme se však vítězství nad lídrem tabulky. Deset minut před koncem se nám naše hra úplně rozpadla. Přestali jsme být střelecky aktivní a dělali zbytečně mnoho technických chyb. Máme mladé družstvo, které je ještě psychicky nevyzrálé a sbírá zkušenosti. Ztráta dvou bodů nás určitě mrzí, ale na druhou stranu víme, že jsme byli převážnou část zápasu lepším týmem,“ zhodnotil trenér Nového Veselí Václav Ťupa.

Branky N. Veselí: Najman 6, Hron 4, Strejček 3, Smrčka 3, K. Hajčman 2, M. Hajčman 4. Poločas: 10:13.

D. CEREKEV – V. MEZIŘÍČÍ 28:29

Bez zraněného střelce Romana Matušíka cestovali hráči Velkého Meziříčí do Třeště, kde se v posledním zápase ligového podzimu utkali s nevyzpytatelnou Dolní Cerekví. Meziříčtí začali velmi dobře a vypracovali pětibrankový náskok. Pak následoval herní zkrat, kdy se nedařilo v útoku a domácí stříleli branky po nevybojovaných odražených balonech.

V 15. minutě již domácí vedli 7:6 a ucítili šanci na zisk bodů a vedení v prvním poločase již nepustili.

I po zbytek zápasu byla Cerekev hostům vyrovnaným soupeřem a žádné z družstev se nedostávalo do více než dvoubrankového vedení. Meziříčí se nedařilo v útoku ani v obraně. Ve vypjatém konci utkání však hosté ukázali více psychické odolnosti a nakonec si odvezli cenné dva body.

Sestava a branky: V. Meziříčí: Stoklasa, Kotík – Fischer 8, Večeřa 6, J. Kaštan 5, Bezděk 4, M. Kříbala 2, Šidlo 2, Petr Kříbala 1, Necid 1, Pavel Kříbala, P. Kaštan. Poločas: 16:15.

EXTRALIGA DOROSTU

DUKLA PRAHA – NOVÉ VESELÍ 35:28

Tři velmi těžká utkání mají za sebou extraligový dorostenci Nového Veselí, ve kterých bohužel nezískali jediný bod. V sobotu nastoupili proti třetímu celku tabulky Dukle Praha. V prvním poločase bylo utkání naprosto vyrovnané a k vidění byla pohledná kombinační házená.

Ve druhém dějiství však začali Novoveselští kupit mnoho technických chyb, které soupeř okamžitě trestal. Za stavu 17:21 se podařilo hostům korigovat na 22:23, ale v následujících minutách neproměnili dva rychlé protiútoky a soupeř odskočil na 22:25. Další síly na zvrat v utkání již v sobě Novoveselští nenašli a prohráli 28:35.

„Náš tým prochází v tomto období herní krizí. Hráči se spíše soustředí na nepodstatné věci, hrají individuálně a nepůsobí jako jeden tým. Se začátkem sezony to byla skvělá parta, která hrála obětavě. Nyní je to skupina individuálních hráčů, kteří se nedokáží vyhecovat ke kolektivnímu výkonu,“ kritizuje svůj tým trenér Ladislav Materna.

Branky N. Veselí: Bláha 5, Najman 5, Klíma 2, Šůstek 4, Kovařík 4, Hron 1, Fisher 3, Kříbala 1. Poločas: 15:14.

Radek Špatka