V Novém Veselí se na úterní předpoledne všichni těšili. A jak bývá zvykem, také tipovali, se kterým soupeřem se tým asi střetne.

Nikdo si pochopitelně nepřál ligového rivala z Karviné. „To by pak nebyl evropský, ale český pohár,“ měl jasno trenér Pavel Hladík.

Objektem zájmu byl například rakouský Bregenz, který sice patřil k nejtěžším možným soupeřům, ale také nejbližším. Tudíž nejlépe dostupným fanouškům. „Já bych si přál Paphos z Kypru,“ uvedla ale například nová posila týmu Martin Kocich.

Soupeř je nakonec z daleko bližší destinace. Tým HC Dobrudja je z města Dobrič, které leží zhruba čtyřicet kilometrů od Varny. „Myslím, že je to jeden z celků, které jsme si přáli,“ okomentoval soupeře krátce po losu pro Deník kouč Hladík. „Domnívám se, že z nabídky nasazených celků byl tím z přijatelnějších.“

Novoveselští se také proto před svými historicky prvními zápasy na evropském fóru rozhodně necítí jako outsideři. „Nedostali jsme žádný top tým ani Karvinou. Proti Dobrudji cítíme sportovní šanci,“ vyhlašuje bojovně Hladík.

První zápasy by mělo hostit Nové Veselí 5. nebo 6. října, odvetný bude na programu o týden později.