I. LIGA

KOSTELEC N. H. – NOVÉ VESELÍ 24:24

Pro házenkáře Nového Veselí bylo toto utkání velmi důležité nejen z pozice bodů, ale především po psychické stránce. Domácí tým hrál od prvních minut velmi zkušeně jak v obranné, tak i v útočné fázi a Novoveselští hledali recept, jak se proti soupeři prosadit. „Soupeř nám příliš příležitostí ke skórování nenabídl, ale ty, které jsme měli, jsme okázali proměnit a uhrát tak poločasový výsledek 10:12,“ dodává k první půli asistent trenéra Václav Ťupa.

Ve druhém poločase házenkáři Nového Veselí hru zrychlili a tím začali soupeře přehrávat. Díky přesné střelbě otočili skóre ve svůj prospěch a Kostelec na tento vývoj reagoval oddechovým časem. V následujících minutách se hra opět vyrovnala a o výsledek se bojovalo do posledních sekund utkání, když Novoveselští vyrovnávali z rychlého útoku 30 sekund před koncem utkání.

„Odehráli jsme naprosto vyrovnané utkání na půdě soupeře a konečně i s bodovým efektem. To je pro nás velká psychická vzpruha. Kluci konečně pochopili, že v této soutěži můžou hrát opravdu s každým. Pevně věřím, že toto utkání je začátek cesty k lepším výsledkům v následujících prvoligových bojích,“ dodal Ťupa.

Branky N. Veselí: Pavel Najman 1, Petr Najman 5, Hajčman 5, Studený 3, Strejček 1, Kazatel 1, Večeřa 8. Poločas: 12:10.

II. LIGA

V. MEZIŘÍČÍ - TELNICE 32:27

Začátek utkání domácím vůbec nevyšel. Telnice dokázaly v útoku vydržet i dvě minuty, aniž by byla pískána pasivita. Hráči Telnic se neustále vrhali na hranici devíti až osmi metrů. Pokud zde nebyli včas přerušeni, zakončovali po jednoduchých kombinacích. Velmi nebezpečný byl v útoku dobře střílející veterán Kupa, dřívější hráč Nového Veselí. Do šatny soupeř odcházel s náskokem dvou branek.

Hra na začátku druhého poločasu byla pokračováním obrazu z prvního dějství. Soupeře se nedalo herně předčít. I přesto hráči neztráceli bojovnost a nasazení a i diváci viděli, že s vývojem utkání nejsou smířeni. Zhruba od 40. minuty stabilizoval trenér Vaverka hráčské složení. Defenziva se začala opírat o zkušené trio Chlubna, Matušík, Pavel Kříbala. Jakub Bezděk dokázal osobní obranou eliminovat střelce Kupu. Telnice přestaly střílet branky a naopak domácí tým po několika brejcích nejdříve vyrovnal a záhy se dostal do dvoubrankového vedení.

Hosté ještě vystupňovali pasivní házenou, kdy byla vidět i přihrávka brankáři na druhou stranu hřiště. Na tuto taktiku však již rozhodčí začali reagovat zdviženou pravicí a soupeř byl nucen nepřipraveně zakončovat. V jednom z rychlých protiútoků pak hala viděla nevídaný faul na střílejícího Pavla Živčice, který byl ve výskoku podkopnut. Hráč Telnic ihned inkasoval červenou kartu. V poslední desetiminutovce pak Velkomezeříčští zvýšili náskok na poklidných pět branek.

Sestava a branky V. Meziříčí: Kotík - Chlubna 9/1, Večeřa 8, Bezděk 3, Živčic 3, Kaštan 3, Matušík 2, Petr Kříbala 2, Raus 1, Šidlo 1, Homola, Stávek, Necid, Pavel Kříbala. Poločas: 13:15.