Velké Meziříčí zaváhalo na půdě zachraňující se Kuřimi, která díky zisku plného počtu bodů udržela pro příští sezonu druholigovou příslušnost.

Dorostenci Nového Veselí o víkendu zajížděli na horkou půdu HC Zubří. S kvalitním soupeřem odehráli vyrovnaný první poločas. Ve druhém však doplatili na úzký kádr.

II. LIGA

ZUBŘÍ – NOVÉ VESELÍ 27:24

Utkání bylo od začátku vyrovnané, obě mužstva se střídala ve vedení. U házenkářů Nového Veselí se však projevila slabina ve hře křídel a to nakonec rozhodlo. „Dostali jsme šestnáct gólů z prostoru křídel a nedali ani jeden. To se muselo na konečném skóre projevit,“ vysvětlil příčinu neúspěchu trenér Nového Veselí Václav Ťupa.

Šanci na reparát mají jeho svěřenci za týden, kdy hostí v nejdůležitějším utkání sezony Zlín. „Když vyhrajeme o tři branky, postoupíme. Za výkony v této sezoně bychom si to zasloužili,“ uzavřel Ťupa.

KUŘIM – V. MEZIŘÍČÍ 39:32

Pro zachraňující se Kuřim to byl poslední zápas na domácí půdě. Pokud chtěli domácí hráči udržet druholigovou příslušnost i pro příští sezonu, museli bodovat. Vstup do utkání však měli lepší hosté, kteří už ve 3. minutě vedli 0:3. Domácí ale zabrali a v 10. minutě vyrovnali na 6:6. Od této chvíle, až do konce poločasu, se ve vedení střídali oba týmy.

Poločas tedy skončil spravedlivou remízou. Divoká přestřelka pokračovala i v druhém poločase, na hřišti prakticky neexistovaly obrany. Zlom ve vývoji utkání nastal ve 40. minutě, kdy se Kuřimi podařilo vstřelit rychlé čtyři góly. Na to Velkomeziříčští nedokázali zareagovat. Kuřim si náskok pohlídala až do konce utkání. Domácí se díky této výhře udrželi v soutěži.

Branky V. Meziříčí: Chlubna 7, Matušík 6, Večeřa 6, M. Kříbala 4, Homola 3, Živčic 2, Necid 2, Bezděk 2. Poločas: 20:20.

EXTRALIGA DOROSTU

ZUBŘÍ – NOVÉ VESELÍ 30:18

Extraligový nováček dokázal s domácími házenkáři držet krok pouze první poločas. „První půli jsme odehráli celkem solidně, ale bohužel jsme nedokázali proměnit několik dobrých šancí,“ litoval po utkání novoveselský trenér Ladislav Materna. Jeho svěřenci však ve druhém poločase fyzicky odpadli a domácí proměnili zápas v exhibici. „Doplácíme na úzký kádr. Mám k dispozici málo hráčů, to je náš hlavní problém. Zubří nás ve druhém poločase jasně přehrálo,“ uzavřel Materna.

Branky N. Veselí: Šuster 6, Pavel Najman 4, Bláha 3, Kazatel 3, Kovařík 1, Klíma 1. Poločas: 16:12.