Marko, jaký dojem na vás doposud klub, ale celkově i prostředí na Vysočině udělaly?

Sportovní areál je krásný, je zde vše, co hráč potřebuje ke svému zlepšení. Byl jsem se také podívat ve Žďáře nad Sázavou, který mi hodně připomíná mé rodné město Arandjelovce v Srbsku.

Už jste se stihl sžít s vašimi novými spoluhráči?

Tým mě přijal neuvěřitelně. Byl jsem velmi překvapený a potěšený z toho, jak mě kluci přijali, jako kdybych tu byl několik let. Je skvělé, když všichni táhnou za jeden provaz a chtějí dobře reprezentovat klub i svůj region. Je cítit, že tady jsou sportovní ambice.

Proč jste se rozhodl právě pro Nové Veselí a českou extraligu?

Nové Veselí má v zahraničí velice dobré jméno. Kvalitní novoveselská mládež je známá po celé Evropě. Zároveň jsem se chtěl posunout dál, opustit Srbsko. Když proto přišla nabídka, nebylo již na co čekat. Měl jsem dostatek informací o tom, že v Novém Veselí je klub, který pracuje velice poctivě na svém zlepšení. Je zde hodně tréninků, které mají velkou kvalitu a hráči zde dělají opravdu pokrok. Moje ambice se tedy shodovaly s koncepcí a vizí klubu. Jsem velmi rád, že tady mohu být a posouvat se dál v mé kariéře.

Máte za sebou kondiční soustředění. Jak vycházelo ve srovnání s vašimi předešlými působišti?

Tréninky jsou opravdu hodně tvrdé, je v nich spousta nových věcí, které jsem dosud neznal. Zároveň jsem ale tak trochu věděl, do čeho jdu. Dost jsem se totiž informoval od Nikoly Sekuliče (bosenský spoluhráč v Novém Veselí – pozn. red.), který mi hodně pomohl pochopit, jak to tady funguje.

Jak jste byl spokojen se svými výkony ve dvou dosavadních přípravných zápasech?

První dva zápasy jsem si užil a jsem rád, že jsme vybojovali dvě vysoké výhry. Chtěl jsem ukázat, že budu bojovat celým svým srdcem pro tento tým a dám do toho všechno.

Vrcholem přípravy bude domácí turnaj o nadcházejícím víkendu, na němž přivítáte špičkové evropské týmy. Jak se těšíte na tuto konfrontaci?

Každý hráč chce hrát proti velkým týmům. Je to super příprava a všichni se na to těšíme. Kdo by nechtěl hrát proti Gorenje, nejlepšímu týmu Slovinska, který hraje SEHA ligu a Ligu mistrů? Tým plný reprezentantů několika zemí. Dalším skvělým týmem bude Tatabanya, což je tým z velmi kvalitní maďarské ligy, pravidelně hrající pohár EHF. A Polská Superliga? Ta má velkou kvalitu. Myslím si, že to bude pro všechny velký zážitek. Také se těším na fanclub, protože na videu jsem viděl místní atmosféru a jsem na to dost zvědavý.

Na co se naopak mohou těšit zvědaví fanoušci Nového Veselí z vaší strany?

Moje hra je založená na velké bojovnosti. Snažím se vybojovat každý míč a dát týmu maximum. Myslím, že také moje hra jeden na jednoho i hra s pivotem, jsou na slušné úrovni.

Jaké cíle máte s týmem pro nadcházející sezonu?

Chci se lepšit a dál na sobě pracovat. Hlavní ambicí je nyní určitě letošní účast v play-off. Dále bojovat i v Českém poháru, kde úspěch může být vstupenkou do evropských pohárů, což by byl veliký úspěch pro klub, ale i pro region.

V necelých šestadvaceti letech ještě máte kariéru stále před sebou. Kam byste se v ní chtěl ještě posunout?

Chci především pracovat na mé hře a neustále ji zlepšovat. Věřím, že budu platný mému novému týmu a klubu, který mi dal šanci. Rád bych mojí hrou dělal radost fanouškům v Novém Veselí, na které se moc těším. Pokud se mi podaří uspět, bude čas si splnit i další velký sen, který má snad každý házenkář. Tedy přestup do některé z nejlepších lig, jaká je v Německu, Maďarsku či Francii. A také největší sen, dres srbského národního týmu.

Marko Živojinovič (Srbsko)
Narodil se 26. 8. 1991
Výška: 187 cm, váha: 94 kg
Post: pravá spojka (levák)
Kariéra:
2006 – 2009 RK Partizan Bělehrad (Srbsko)
2009 – 2011 MRK Pozarevac (Srbsko)
2011 – 2016 ORK Šamot 65 Arandjelovac (Srbsko)
Juniorský reprezentant Srbska