Hned při první střele Jičína se vyznamenal Schams a pádně tak naznačil, že se v sobotu bude hrát podle not Nového Veselí. Východočeši dokázali v prvním poločase držet krok do 10. minuty, kdy byl stav 3:3.

Potom se trefil z pravé spojky Tomášek, navíc domácímu týmu pomohla přesilovka po faulu Kovaříka. Hosté působili v defenzivě i ofenzivě bezradně a skóre tak narostlo až na 11:3.

Jenže time-out si brzy musel vzít i domácí kouč Běloch, hosté rychlými brankami totiž snížili na 11:6. Oddechový čas však bohužel Jičín jen přibrzdil, ale nezastavil. Do chvilkového útlumu se dostalo i Nové Veselí a po těžké střele Hájka i přes signalizovanou pasivitu to bylo rázem už jen 12:10.

Tahounem hostitelů byl v zápase pivot Gregorovič, který zakončil vydařenou pasáž čtyři sekundy před koncem první půle střelou na 16:11. „Bylo dobré, že jsme se dostali rychle do vedení. To nás trochu svazovalo, soupeř se ale úplně na dostřel nedostal,“ uvedl trenér Nového Veselí Jan Běloch.

Po změně stran si Nové Veselí víceméně udržovalo až šestibrankový náskok. Jenže přišla zmiňovaná 24. minuta a přesilovku po faulu Miroslava Štohanzla zvládl Jičín bravurně. Najednou se pohodlný náskok 25:20 ztenčil na dva góly.

Domácímu týmu pak pomohla nedisciplinovanost Pekaře, získal zpět pohodu a zápas dovedl do vítězného konce. V tabulce tak drží osmou příčku. „Byli jsme lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Nejvíce si cením toho, že naše výkony mají stoupající tendenci,“ dodal Běloch.

V příštím kole čeká jeho svěřence důležitý souboj na palubovce Dukly Praha, který začne v sobotu v půl páté odpoledne. Ve středu 7. prosince potom Nové Veselí přivítá na svém stadionu vedoucí Plzeň.