„Jsem rád, že výbor vyhodnotil moje působení i směřování klubu pozitivně a nás čeká další cyklus, v němž budeme chtít klub posunout zase o kus dál," uvedl kouč po tréninku v Novém Veselí a na vysvětlenou dodal: „Žádnou smlouvu jsme nepodepsali, protože tady působím stejně jako ostatní trenéři jako amatér. U nás je podání ruky důležitější než podpis na papíře."

Ligová sezona začíná jeho výběru 20. září domácím utkáním s rezervou Plzně.

Po letošní sezoně vám skončila v Novém Veselí tříletá smlouva a byla nabídnuta další. Váhal jste s jejím prodloužením?
Klub i městys Nové Veselí jsou mojí srdeční záležitostí. S podpisem jsem proto neváhal ani minutu. V klubu působím patnáct let, a pokud mě výbor, hráči a fanoušci budou chtít, budu zde rád trénovat třeba dalších patnáct let (smích). Samozřejmě to nemusí být jen u mužů, ale třeba u mládeže, která je pro náš klub tak charakteristická.

Letošní příprava je oproti minulosti plná změn. Přiblížíte ty nejvýraznější?
Nejde o nic radikálního, ale pár novinek jsme zařadili. Protože došlo k dalšímu omlazení prvoligového týmu, začali jsme trénovat o týden dříve než v minulosti. Kondiční blok je díky tomu delší. Příprava probíhá pouze v našem areálu, jsou zde ideální podmínky. Trénujeme každý den, zaměřili jsme se hlavně na sílu a asi nejvýraznější změnou je, že se dohromady připravují oba dorosty společně s muži.

Kádr postrádá řadu známých jmen…
Ano, tým se opět výrazně mění. Bohužel hlavně v kolonce odchodů. Končí legenda našeho klubu Leoš Smrčka, dále pak Jakub Kudla a Pavel Hron. Leoš kvůli zdravotním problémům, jež ho provází v podstatě celou hráčskou kariéru. Pavel se ze studijních a pracovních důvodů stěhuje do Prahy a Jakub Kudla se po dvou letech dojíždění rozhodl pro rodinu. Všichni hráči zde odvedli dobrou práci a zaslouží si poděkování. Důležité je, že nikdo z nich nevyloučil návrat. Jsou to kluci, kteří mají náš klub rádi, ale okolnosti jim nedovolí letos pokračovat. Velkou radost mám z toho, že Leoš bude působit u mladšího dorostu jako asistent, což znamená, že pokřik Leo z naší haly nezmizí.

Kdo tyto persony nahradí?
Příchody se týkají pouze kategorií dorostu. Áčko i přes značné oslabení posilovat nebudeme. Hodně lidí nám to vyčítá, jelikož tým bude opravdu velmi mladý a veřejnost se bojí sestupu. My jsme se rozhodli jít cestou našich mladých hráčů. Po zranění se nám vrací Ondra Němec. Šanci v přípravě dostanou další mladí hráči Zourek, Suchánek, Veselý, Nedvěd. Uvidíme, jak si s šancí poradí. Pokud má přijít hráč z jiného klubu, musí převyšovat odchovance. Takové borce v okolí nevidíme. Máme v mančaftu šest juniorských reprezentantů, věříme proto, že i přes jejich mládí jsou schopni v první lize uspět.

Před časem jste mluvil o extraligovém snu. Není to trochu ústup z velkých plánů klubu?
Dorůstá nám zde silná generace ročníků 1995 až 1998. Je v nich neskutečný potenciál, který si chceme hýčkat a posouvat směrem nahoru. O doplnění zvenčí jsem proto neuvažoval vůbec. Naše cesta je jasná a vše jde v podstatě dle plánu, který jsme si stanovili před třemi lety. V Novém Veselí budujeme silný tým složený z hráčů, které zde máme. Letos nás čeká náročná sezona, ale pokud ji zvládneme, půjde to už pouze nahoru. O tom jsem přesvědčen. Musím rovněž zmínit fakt, že v týmu zůstali zkušení hráči, o něž se mohou mladí opřít.

Jaro vám výsledkově příliš nevyšlo. Odchází klíčoví hráči. Nebojíte se i vy sestupu, který by znamenal výrazný krok zpět?
Pokud bych hráčům nevěřil, posílíme. Ale tento tým má na to, aby soutěž zvládnul, i když je asi nejmladší ve střední Evropě (smích). Začali jsme o týden dříve, budeme hodně trénovat a méně hrát. Věříme v tým i přípravu. Současný mančaft je nejlepší, co jsem kdy trénoval. Kluci neskutečně makají, jsou hladoví po úspěchu a dalším zlepšení. To nám dodává klid, pokud budou takto pokračovat, dokážeme být konkurenceschopní. V sezoně se chceme opřít o naše fanoušky, kteří nám vždy pomůžou.

Zmínil jste, že budete méně hrát. Kdo vás v přípravě prověří?
Tradičně pořádáme již velmi dobře obsazený turnaj Memoriál Josefa Smékala. Účastníky jsou slovenské top týmy Hlohovec a Bratislava. Z české extraligy pak Dukla Praha, Karviná, Hranice a Frýdek-Místek. Z první ligy turnaj doplňujeme my a velký adept na postup ze Strakonic. Poté nastoupíme do 2. kola Českého poháru a v plánu máme jeden přípravný zápas.

Co tedy můžeme od nového týmu čekat?
Chceme být pracovití a pokorní. Bude záležet na detailech, na našem nasazení v tréninku i v utkáních. Důležitá bude podpora celého okolí, když si vše sedne, dokážeme v soutěži uspět. Toto je sezona pro stabilizaci a budoucnost. Je třeba se dívat dopředu. I přes vše, co nám stojí v cestě, si myslím, že náš klub zažije ve všech kategoriích povedenou sezonu.

TÝMY I. LIGY

Kopřivnice (sestup z extraligy), Nové Veselí, Karviná B, Dvůr Králové, Bystřice p. H., Náchod, Jičín B, Strakonice, Chodov, Bohunice, Talent Plzeň B (nováček), Olomouc (nováček).

Pozn.: Dukla Praha B a Louny soutěž z finančních důvodů odhlásily, Karviná B se díky tomu udržela. Extraligu si zahraje Litovel.