Celek z Vysočiny totiž nechtěl v honbě za extraligovým snem ponechat nic náhodě. Duel si už s předstihem přesunul z obvyklého nedělního termínu na sobotu.

Jednou z nových novoveselských posil, která by měla být dalším dílkem puzzle v extraligové skládačce, je Jakub Štěrba. „Hrajeme sice v netradičním čase v sobotu večer ve 20 hodin, ale věřím, že si diváci dokážou najít čas a přijdou nás podpořit. Hraje se o důležité body, které nás můžou přiblížit k postupu do extraligy. I proto budeme pomoc diváků potřebovat," říká dvacetiletý házenkář, který je v Novém Veselí na hostování z druholigových Ivančic.

Jak se zrodil váš přestup do Nového Veselí?
Vše se seběhlo poměrně rychle. Po novém roce mě kontaktoval pan Hladík s tím, že shánějí leváka. Jednání bylo na výborné úrovni, navíc jsem v Novém Veselí působil na několika akcích ještě jako žák. Znám kluky, vím jak to zde chodí. Byl jsem za tuhle nabídku rád. Nové Veselí je v házené pojem a já vím, že se zde můžu posunout dál.

Měl jste i nabídku do extraligového Brna. Proč jste zvolil právě klub z Vysočiny?
Něco proběhlo, mluvil jsem s trenérem, který chtěl, abych s nimi začal přípravu. V KP Brno jsem s házenou začínal, ale věděl jsem, že mě to více táhne do Veselí. Více mi sedí zdejší herní styl a systém práce směřující k výraznému zlepšení.

V klubu jste dva měsíce, jak je hodnotíte?
Pro mě bylo dobré, že jsem začal s týmem zimní přípravu od prvního tréninku. V Novém Veselí se dbá hodně na kondiční přípravu hráčů a pro mě to bylo dost náročné. Značně mi pomohli i kluci v šatně, kteří mě přijali výborně a celou aklimatizaci mi usnadnili. Cítím se zde výborně a jsem rád, že jsem součástí tohoto velkého klubu. Hodně mluvím i s Anurem Burnazovičem (smích), on mě učí házenou, já ho češtinu. (smích)

Jaké je porovnání úrovně I. a II. ligy?
Rozdíl je opravdu propastný. Hlavně špička první ligy má vysokou kvalitu. Jsou zde úplně jiné nároky na rychlost, sílu a taktiku. Navíc v Novém Veselí je kvalita tréninku známá. Přístup všech je na tréninku absolutně profesionální. Každý ví, proč zde je a snaží se pro tým odvádět maximum. To nás jako hráče a tým posouvá dál.

Nastupujete v obou soutěžích. Ivančice táhnete střelecky a poté vás čeká zápas s Veselím. Jak těžké je to skloubit a co váš osobní život?
Je pravda, že je to velmi náročné. Naštěstí mi nekolidují termíny zápasů, takže můžu hrát jak v Novém Veselí, tak v Ivančicích. Jsem od pátku do neděle mimo domov, ale jsem za to rád. Zápasové vytížení mi přináší herní jistotu a ta pomáhá jak týmu, tak i mně. A osobní život? Musím si lépe organizovat čas. Tuhle cestu jsem si ale vybral sám, a proto si nemůžu moc stěžovat. (smích)

V prvních zápasech se vám střelecky dařilo. Jak zvládáte tlak, který je na výkon týmu kladen před vlastními fanoušky?
Jsem rád, že jsem se hned střelecky chytil. Logicky jsem byl před prvním zápasem trochu nervózní, ale jak zápas začal, všechno to ze mě spadlo a já si mohl užívat utkání, výhru, branky i diváky. Ti jsou zde opravdu skvělí a patří jim velký dík za atmosféru, kterou nám vytvářejí. Doufám, že jim to vždy oplatíme ziskem dvou bodů.

Uvidíme Jakuba Štěrbu i v příští sezoně v dresu Nového Veselí?
To záleží na mých výkonech a zájmu Nového Veselí. Já chci odvést maximum, abych zde mohl pokračovat. Je zde super parta, líbí se mi celkový přístup a snaha posunout se každý den o kus dál. Na Vysočině je sice trochu chladněji (smích), ale to bych rád přetrpěl. Doufám, že se mi podaří vedení klubu přesvědčit a v Novém Veselí zůstanu. Chtěl bych rovněž poděkovat Ivančicím za to, že mi umožnili hrát za klub, jakým je Nové Veselí.