Slibované se stalo skutkem. Na začátku května vedení extraligových házenkářů Nového Veselí potvrdilo návrat gólmana Víta Schamse ze Švýcarska. Současně s tím také oznámilo, že se do klubu vrátí ještě jeden hráč, který pamatuje začátky klubu ze Žďárska v naší nejvyšší soutěži.

Tím hráčem je Anur Burnazovič, který v Novém Veselí působil v jeho první sezoně mezi elitou, tedy v ročníku 2016/2017. „Veselí jsem neustále sledoval. Za ty čtyři roky jsem ZDT Arénu několikrát navštívil, byl jsem také na prvním duelu Veselí v evropských pohárech,“ sdělil Burnazovič.

Po odchodu z Vysočiny v létě roku 2017 působila střední, případně levá spojka na Slovensku. Nejprve v Malackách a poté v Považské Bystrici. „Oba kluby mi toho daly dost. Působení v Malackách bylo skvělé, hlavně po útočné stránce jsem měl velkou důvěru trenérů a oba roky jsem byl ve špičce nejlepších střelců ligy. Tam jsem našel i domov, životní lásku a skvělé kamarády,“ popisoval.

A pokračoval. „V Považské Bystrici jsem měl štěstí, že jsem přišel do neskutečné partie lidí, kteří mě přijali a pomohli mi zapojit se do jejich systému. Navíc tam ze mě udělali komplexnějšího hráče,“ pochvaloval si.

Možná i proto Burnazovič přijal v loňském roce slovenské občanství. Na zkušenosti sedmadvacetiletého hráče bude kouč Sokola Peter Kostka hodně vsázet. „Když jsem do Veselí přišel poprvé, také byl kádr tvořen převážně mladými hráči. Proto tento krok kvituji. My, starší hráči se budeme snažit táhnout mladší, aby se ve svém vývoji dále posouvali,“ nastínil.

Na dobře známé prostředí už se moc těší. „Pouze doufám, že se na podzim uvolní opatření a už první zápas v extralize budeme hrát před plnou ZDT Arénou. Všude v Česku je dobře známé, jací jsou ve Veselí fanoušci a jakou skvělou atmosféru dokáží vytvořit. Pro nás to bude určitě důležité,“ dodal Burnazovič.