Porážka by je totiž definitivně zbavila prvoligové příslušnosti. Za soupeře jim byl pražský Chodov, aktuálně třetí tým tabulky. K vidění byla opět vyrovnaná házená až do posledních okamžiků. Domácí si ale dva body tentokrát utéci nenechali. Výhra jim udržela teoretickou naději na záchranu v I. lize.

Ve II. lize si bez větších problémů poradilo Velké Meziříčí s trápícím se Havlíčkovým Brodem, který porazilo o deset branek.

I. LIGA

NOVÉ VESELÍ – CHODOV 30:26

Úvod utkání se Novoveselským vůbec nevydařil. Především nepřesnou střelbou ze spojek darovali hostům vedení 1:4. Od 10. minuty ale zlepšili pohyb na útočné polovině, začali kombinovat a tím si vytvářet střelecké pozice. Výsledkem bylo snížení na 4:6.

Velké okamžiky domácích házenkářů přišly ve vlastním oslabení. Díky výborné obraně získali dvakrát míč a po nekompromisních zakončeních srovnali stav utkání na 12:12. V nadcházejících minutách začali mít herní převahu, kterou využili ke zvýšení skóre na 15:12 ve svůj prospěch. V závěru první části však opětovnou ukvapenou palbou nabídli hostům míč, a ti srovnali na poločasových 15:15.

Druhá třicetiminutovka přinesla naprosto vyrovnané střetnutí, v němž se obě družstva střídala ve vedení. Rozhodující moment zápasu přineslo vyloučení chodovského hráče v 54. minutě. Házenkáři Nového Veselí z nerozhodného stavu 26:26 utekli na 29:26. Závěrečné chvíle duelu si na rozdíl od minulých utkání pohlídali a zaslouženě zvítězili 30:26.

Branky N. Veselí: Strejček 7, Petr Najman 6, Pav. Najman 3, M. Hajčman 3, K. Hajčman 3, Studený 3, Smrčka 2, Bláha 2, Klíma 1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváci: 245. Poločas: 15:15.

II. LIGA

HAVL. BROD – V. MEZIŘÍČÍ A 17:27

Havlíčkobrodská Jiskra na podzim dokázala Velké Meziříčí na jeho palubovce pořádně potrápit. Na jaře ale vykazuje špatnou formu, a tak Meziříčští odjížděli k utkání s přesvědčením o jasném vítězství.

Nástup do zápasu tomu i odpovídal. Po čtyřech minutách hry hosté vedli 0:3. Náskok jakoby svěřence trenéra Vaverky uklidnil. Místo dalšího navyšování skóre, pustili jeho hráči domácí do hry a ti toho dokonale využili. Ve 13. minutě srovnali na 7:7 a mohlo se začínat od začátku.

Hosty stav zápasu vytrhl z letargie a od tohoto momentu již pouze bezpečně navyšovali svoje střelecké konto. Soupeř působil hodně odevzdaně, v útoku se snažil hodně zpomalovat hru. Ve zbývajících minutách dokázal vstřelit pouhých 10 branek. Velkomeziříčští borci se naštěstí této uspávané nehodlali přizpůsobit. V útočné fázi sázeli na rychlou kombinační hru, která vyústila v úspěšná zakončení.

Spokojen mohl být i trenér Vaverka, jelikož se mu po několika zápasovém půstu konečně výrazněji prosadila i křídla. Výhrou se jeho celek posunul na třetí místo druholigové tabulky.

Sestava a branky V. Meziříčí: Kotík, Poul – Večeřa 11, Matušík 3, Konečný 3, J. Kaštan 3, Živčic 2, R. Fischer 2/1, Petr Kříbala 1, Pav. Kříbala 1, Šidlo 1, Raus, Necid, Bezděk. Rozhodčí: Kříženecký, Dostál. Diváci: 30. Poločas: 8:11.

JIHOMORAVSKÁ LIGA

V. MEZIŘÍČÍ B – ÚJEZD U BRNA 34:31

Sestava a branky V. Meziříčí B: Kubát, Kůra – Petr Kříbala 9, J. Kaštan 6, Trojan 5, R. Fischer 4/1, Homola 3, V. Novotný 2, R. Novotný 1, Babáček 1, Bezděk 1, Necid 1, L. Fischer 1, Rosa. Poločas: 18:14.

JIŘÍ BUBÁK