„Na podzim jsme právě s tímto soupeřem získali první bod a následující tři zápasy jsme vyhráli. Tak bych byl rád, kdyby se něco podobného opakovalo i tentokrát,“ říká trenér Nového Veselí Ladislav Materna.

Receptem na úspěch proti Kostelci by mělo být především využití rychlosti. „Jedná se o starší tým, který sice spoléhá na svoje zkušenosti, ale má rezervy v rychlosti. V tom je zase dobrý náš mladý kádr,“ odhaduje kouč, kudy by mohla vést cesta k úspěchu.

Na druhou stranu právě nedostatek zkušeností stál jeho tým dost bodů. V žádném zápase vyloženě nepropadl. Nyní se ovšem začíná projevovat slabina v koncovce. „Musíme zlepšit střelbu. Navíc máme smůlu, protože trefujeme tyče a podobně, ale to je všechno o psychické pohodě. Věřím, že jakmile nám vyjde nějaký zápas, bude to o něčem jiném,“ předpokládá Materna.

Tomu budou chybět dlouhodobě zranění Martin Hajčman a Leoš Smrček.

Opět by se tak v sestavě měli objevit dorostenci. „David Šůstek bude hrát určitě. Minulý týden s námi byl i Václav Klíma, takže uvidíme. Kluci sice budou mít v nohách zápas dorostu, ale měli by to zvládnotu,“ dodává Materna.

Začátek utkání v novoeselské hale je v 16.30. „Doufám, že se opět budeme moci spolehnout na podporu skvělého publika,“ uzavřel kouč Nového Veselí.