Trenére, po odehrané půlce sezony vězíte v lepším středu tabulky. Jste s dosavadním umístěním spokojen?

Před začátkem soutěže bychom asi byli nespokojeni, ale po tom průběhu je to jiné. Vzhledem k okolnostem naše umístění bereme a jsme s ním relativně spokojeni. Hlavně v závěru podzimu totiž byl i patrný herní progres mužstva.

V lize jste na podzim pětkrát prohráli, vždy ale pouze o gól. K tomu připočtěme i jednobrankovou porážku v poháru s Velkým Meziříčím. To asi musí hodně mrzet?

Po dobrém začátku nás postihla série zranění. Uprostřed podzimu jsme tak nastupovali ve značně okleštěné sestavě a ty těsné porážky byly svým způsobem úspěchem. Mrzí mě prohra v Chodově, kde jsme podcenili druhý poločas a ztratili dva body. Ve Strakonicích a v Náchodě nás poškodili rozhodčí. Vyloženě horší jsme byli pouze proti Litovli a v Bohunicích.

Jak moc se na vašich výsledcích projevily letní odchody několika opor?

Ten zásah byl tak obrovský, že nemůžeme podzim hodnotit jako neúspěšný. Jsme rádi, že se nám podařilo zapracovat mladé dorostence, kteří pravidelně nastupují a vedou si opravdu dobře.

Právě výsledky vašich extraligových dorostenců vám asi na podzim musely dělat velkou radost?

S jejich výkony a výsledky panuje v klubu mimořádná spokojenost. Starší dorost je zatím na páté příčce, což je historický úspěch klubu. Navíc hned pět kluků nastupuje za juniorskou reprezentaci, tudíž perspektiva tu je.

Jak byste zhodnotil přínos dvojice letních bývalých reprezentačních posil?

Myslím, že oba kluci zapadli velice dobře. Gólman Tomáš Suchý splnil naše očekávání. Ukázal se jako velký přínos na hřišti i v kabině. Škoda jen, že odehrál pouhých pět zápasů. Gabriel Hricišon měl poněkud delší adaptaci, protože hráč v poli si déle zvyká na nový herní styl. Ale závěr podzimu už měl hodně kvalitní.

Zdá se, že I. liga se letos docela vyrovnala?

To ano. Týmy se v létě dobře připravily a také oba nováčci rozhodně nejsou jen do počtu. O postup tak může bojovat klidně celá první pětka soutěže.

Platí to také pro vaše svěřence?

Proč ne, ale cílem to rozhodně není. Chceme se dostat do první trojky, to je jasná meta. Jsme jakýmsi černým koněm, který může jen a jen překvapit. Naše ambice směřují do budoucna, kdy bychom se o extraligu určitě rádi pokusili.