TIŠNOV - NOVÉ VESELÍ 22:37

Již čtvrtý zápas za sebou odehráli házenkáři Nového Veselí na půdě soupeře. V Tišnově však neměli sebemenší problémy a s přehledem zvítězili vysokým rozdílem. Úvod zápasu ovšem jednoznačnému průběhu ještě neodpovídal.

Až do 21. minuty se hrála vyrovnaná házená. Za stavu 9:9 se podařilo Novoveselským vstřelit šňůru sedmi branek a odskočit na 16:9 ve svůj prospěch. Ve druhé části už domácí působili odevzdaným dojmem a hráči z Vysočiny neměli s udržením jasného náskoku problém.

„Bylo to jedno z těch utkání, kdy se nám dařilo všechno, na co jsme sáhli, a to včetně výkonu brankáře. Přeji si, aby nám to vydrželo i do příštího utkání, kdy doma hostíme SCM Zubří. Zápas se hraje v neděli 4. května od 16.30 a rád bych na něj pozval všechny věrné fanoušky,“ lákal na jarní šlágr soutěže novoveselský trenér Václav Ťupa.

Nové Veselí: J. Strejček 8, Kupa 3, P. Najman 4, M. Studený 6, Veselý 1, M. Hajčman 2, T. Studený 5, Leoš Smrčka 6, Hudec 1, Bělík 1. Poločas: 10:16.

JULIÁNOV – V. MEZIŘÍČÍ 36:34

Domácí celek bojující o udržení druholigové příslušnosti začal utkání s vervou a během úvodní čtvrthodiny byl jednoznačně lepší (13:4). Meziříčští hráči po příliš vlažném začátku změnili obrannou formaci a začali klást větší odpor.

Do poločasu však již nedokázali více ubrat z úvodního deficitu. Po změně stran se herní výkon hostů zejména v útočné fázi rapidně zvedl a výsledkem bylo snížení až na minimální rozdíl.

Škoda, že se defenzivní činnost nevyrovnala té útočné. I přes snahu se Velké Meziříčí nedokázalo vyvarovat chyb a hlupých ztrát. Nadšeně bojující domácí celek větší vůlí po vítězství udržel vedení až do úplného závěru.

Velké Meziříčí: Stoklasa, Kotík - Šidlo 8/7, Chlubna 7, Živčic 7, Večeřa 5, J. Kaštan 3, Necid 3, Konečný 1, P. Kaštan, Pa. Kříbala, Ma. Kříbala. Poločas: 21:13.