„O pořádání akcí v našem areálu je velký zájem. Našimi největšími partnery jsou pochopitelně Svaz lyžařů České republiky a Český svaz biatlonu,“ říká ředitel Sportovního klubu Nové Město na Moravě Petr Honzl a dodává: „Největší akcí bude Tour de Ski a potom Evropský pohár v biatlonu.“

Jenže právě k Tour de Ski má klub jednu výtku. Tou je termín. „Je hodně nešťastný. Přelom roku (31. prosince. a 1. ledna – pozn. autora) sebere dost diváků. Naší devizou je právě hodně návštěvníků. Poslední dva Světové poháry ale ukázaly, že je klesající tendence. A nemyslím si, že by to bylo jen tím, že skončila Kateřina Neumannová. Lukáš Bauer měl poslední sezonu fantastickou,“ míní ředitelka závodu Zora Honzlová.

„Od roku 2010 by měla být Tour až v lednu. Snad se to zlepší,“ doufá Honzl.

Druhou velkou akcí je Evropský pohár v biatlonu, jenž se v Novém Městě uskutečnil už v loňském roce. Český svaz biatlonu navíc usiluje, kromě již přiděleného světového šampionátu 2013, o pořadatelství dalšího podniku.

„Chceme mistrovství světa v letním biatlonu v roce 2010. Musíme ale pokračovat v modernizaci areálu, a hlavně jeho zázemí,“ uvádí manažer Jiří Hamza.

Protivníkem Nového Města je v tomto případě bulharské Bansko. „My jsme však favorité, Bulhaři směřují kandidaturu spíš na rok 2011,“ dodává Hamza.

---------------