Pod trenérským vedením svého otce v něm startovali bratři Jaroslav a Antonín Novákovi na motocyklech KTM o obsahu 85 kubických centimetrů (ccm).

„Pro oba kluky to byla přestupová sezona na silnější stroje. Tomu musela předcházet zimní tělesná příprava a od jara trénink na motorce,“ řekl otec obou bratrů.

Spolu kralovali pořadí

Ve třídě mladších juniorů bez zaváhání zopakovali loňský úspěch a v celkovém hodnocení obhájil dvanáctiletý Jaroslav mistrovské zlato a jeho o rok mladší bratr Antonín stříbrnou pozici.

Oba bratři nastupovali také v závodech starších juniorů do čtrnácti let, kde je již větší konkurence na silnějších strojích. Také zde si zajistili skvělými výkony stupně vítězů, starší Jaroslav byl celkově druhý a Antonín třetí.

„Prakticky každý víkend jsme jeli nějaké závody, případně jsme trénovali v Rumunsku. Ještě musím vyzdvihnout jeden obrovský úspěch Jardy v závodech Offroad maratonu. Mimo zmiňované juniorské závody nastupoval ve stejný den také k dvou až tříhodinovým maratonům v dospělé kategorii E1 do 250 ccm a byla to radost sledovat, jak i zde za sebou nechává desítky dospělých závodníků a dojíždí okolo pátého místa,“ těšilo Jaroslava Nováka staršího.

Vítězství v Milovicích

Největší úspěch jeho staršího syna se dostavil v Milovicích, kde v závodě dospělých po třech hodinách a ujetých 140 kilometrech zvítězil s náskokem dvou minut. V konečném hodnocení to tak stačilo opět na bednu, konkrétně na bronz.

„Oba kluci nám dělají obrovskou radost. Moc bych chtěl poděkovat všem těm, co nám pomáhají, fandí, ale také našim sponzorům,“ vysekl poklonu Novák starší.