PKS OKNA ŽĎÁR N. S. – TJ SOKOL SDS EXMOST MODŘICE B 5:5

Obě úvodní dvojice, Fajmon s Vrabcem a Sobotka s Neumannem, svedly se svými protivníky vyrovnanou třísetovou bitvu, ale koncovku rozhodujícího třetího setu zvládly excelentně. Domácí se tedy dostali do vedení 2:0 a šlo se do trojic. Celkový stav se ale srovnal na 2:2 a šlo se do třetí dvojice.

První set v singlu Hron těsně ztratil 9:10, ale v těch dalších Janebu přehrál 10:8 a 10:6 a připsal si na své konto další cenný singlový skalp. Domácí celek PKS okna se dostal do celkového vedení v zápase 4:2 a vypadalo to velice nadějně.

Bohužel trojkové prokletí sobotního odpoledne nechtělo žďárské borce opustit a situace se opakovala – koncovky třetích setů nezvládla ani první, ani ta druhá.

Utkání gradovalo posledními dvojicemi. V první nastoupil za Žďár Vrabec s Fajmonem a toto utkání se jim vůbec nepovedlo, prohra ve dvou setech posunula Modřice do celkového vedení 4:5.

Obrat ze 4:2 na 4:5 vypadal pro domácí hrozivě a celková tíha aspoň zachráněné remízy se přenesla na bedra Sobotky s Neumannem. Tato zkušená dvojice ale všem dokázala, že její výkony jsou stabilní. Jejich výhra ve třech setech upravila celkové skóre na 5:5. „Je nutné vyzvednout výkony dvojice Sobotka s Neumanem, Hrona s Krátkým a rovněž Karel Hron podal perfektní výkon v singlu,“ řekl kouč Žďáru Milan Pivnička.

V sobotu zajíždí jeho tým na kurty TJ Sokol Bedřichov k derby dvou celků z Vysočiny.