Navíc domácí hráči svého jihlavského soka už několik let po sobě nedokázali porazit, a tak konečná výhra 6:2 potěšila dvojnásob. Žďáru nyní patří první příčka, kterou se bude snažit udržet v donedávna prvoligovém Přerově.

II. LIGA

PKS OKNA ŽĎÁR N. S. – BEDŘICHOV 6:2

Úvod duelu jakoby přesně potvrzoval pravidlo, že utkání těchto celků vždy vyhrává Bedřichov. Domácí nedokázali zachytit úvodní nápor hostů a prohráli obě počáteční dvojice, když elitní žďárské duo Hron s Krátkým nestačilo na veterána Poula st. s Honsárkem. Druhá dvojice Vrabec se Srbou prohrála až po nesmírně vyrovnaném průběhu ve třetím setu 9:10 s nejlepší dvojicí hostů Poul ml. s Löflerem. Nikdo z přítomných by asi v tuto chvíli nevěřil tomu, že je to ze strany Bedřichova všechno.

Žďárští nohejbalisté ale jakoby mávnutím kouzelného proutku začali hrát zodpovědněji, agresivněji, s minimem nevynucených chyb a ve zbývajících utkáních nedali protivníkovi žádnou šanci. Postupně bodovala trojice žďárských mladíků Hron, Krátký s Lukášem Nejedlým, po nich i Vrabec se Srbou a Paulem. Stav se tedy srovnal na 2:2.

Na řadě byla třetí dvojice a singl. Na tuto část zápasu PKS okna spoléhala, protože jak dvojice Sobotka s Paulem, tak singlista Hron letos ještě nezaváhali. A to se také potvrdilo. Vývoj duelu se rázem otočil na 4:2 pro domácí.

Bedřichov značně znervózněl, jeho koncentrace se upřela na rozhodčí, takže ztratil i následující trojici. O celkové vítězství se žďárští nohejbalisté chtěli poprat už ve druhé otočené trojici, bohužel Vrabec se Srbou a Paulem nenacházeli recept na chytrou a zkušenou hru veterána Poula st., proto domácí trenér Pivnička sáhnul k dvojnásobnému střídání, které se ukázalo být rozhodující. Třetí set vyzněl pro PKS okna, čímž byl závěrečný knokaut Bedřichova dokonán.

„Je to vynikající výsledek, Bedřichov hrál loni baráž o postup do I. ligy, mají velice zkušený tým v čele s bývalým extraligovým hráčem Karlem Löflerem. Musím pochválit všechny hráče, na kurtu opravdu dřeli a vítězství si plně zasloužili,“ těšilo trenéra Milana Pivničku.

KRAJSKÝ PŘEBOR

NK SMRČEK – FILIPPES SKP ŽĎÁR B 5:5

Béčko druholigových nohejbalistů vstoupilo do nové sezony krajského přeboru ve velkém stylu a brzy vedlo 0:3 na zápasy. Další bod přidala za stavu 1:3 drtivým vítězstvím dvojice Šustáček – Stejskal.

„Nabádal jsem hráče, ať nepolevují, bohužel prozatímní výsledek 1:4 určitou nekoncentrovanost přinesl,“ prozradil žďárský kapitán Luděk Musil.

Právě on ztratil další bod, když prohrál singl s těžkým soupeřem. Další dvě tria jeho počínání následovala a rázem bylo vyrovnáno.

Důležitý pátý bod vydoloval v pohledném utkání dvojic Musil s nestárnoucím Pivničkou. Rozhodující duel ale nevyšel hostům podle představ, a tak se oba soupeři rozešli nerozhodně 5:5.

JIŘÍ BUBÁK