PKS OKNA ŽĎÁR N. S. – NK CLIMAX VSETÍN B 6:3

Hosté nastoupili v základní sestavě s bratry Ifkovými, kteří posílili Vsetín ze slovenského Hlohovce, nedávno ještě účastníka nejvyšší slovenské soutěže. Ti nenechali nikoho na pochybách, že to budou právě oni, kteří se postarají o vsetínský bodový příděl.

Už v první dvojici, ve které za domácí oddíl již tradičně nastoupil Vrabec s Fajmonem, vyhráli první set jasně 10:5. Ve druhém setu domácí borci dřeli a podařilo se jim ho vyhrát jen tím nejtěsnějším rozdílem 10:9.

Šlo se tedy do zkráceného třetího setu, který začíná od stavu 5:5. „Bohužel podání bylo na domácí straně, což je v nohejbale nevýhoda. Oba celky proměňovaly své útoky s neomylnou jistotou, což znamenalo vítězství Vsetína ve třetím setu opět nejtěsnějším rozdílem 10:9, celkově tedy Vsetín vedl 0:1,“ popisuje průběh utkání žďárský kouč Milan Pivnička.

S tím se nesmířili Sobotka s Neumannem ve druhé dvojici, kteří své protivníky vyprovodili z kurtu jednoznačně 2:0 na sety, celkový stav se tedy srovnal na 1:1. V první trojici nastoupili za hosty opět bratři Ifkové doplnění Homolou, za Žďár Staněk s mladíky Hronem a Krátkým.

Ifkové znovu potvrdili svoji kvalitu a vyhráli jednoznačně 2:0 na sety, nepomohlo ani střídání Sobotky do této trojice. Celkově 1:2 pro hosty. Ve druhé trojici nastoupili za domácí Fajmon s Vrabcem a Neumannem a museli bodovat, pokud chtěli žďárští pomýšlet na dobrý výsledek.

Po dvou setech byl stav nerozhodný 1:1 a šlo se do setu třetího. Situace byla kritická, když v závěru tohoto setu domácí prohrávali 8:9…. Poté však srovnali na 9:9 a v poslední výměně došlo k nedorozumění dvou vsetínských hráčů, které vyústilo v kuriózní výhru domácích. Celkově tedy bylo opět srovnáno na 2:2.

Ve třetí dvojici nastoupil Hron s Krátkým a potvrdili velký výkonnostní vzestup těchto mladíků, když vyhráli jednoznačně 2:0 na sety a tím dostali celek PKS okna poprvé do celkového vedení 3:2. Na 4:2 zvýšil v singlu tentokrát bezchybný Hron, který Ifku porazil jednoznačně bez ztráty setu.

Následovaly trojice, Staněk s Hronem a Krátkým nastoupili proti slabší vsetínské formaci a povinnost bylo vítězství. První set vyhráli s přehledem 10:5, druhý set se štěstím 10:9, když zvláště poslední výrok rozhodčího za stavu 9:9 vyvolal vlnu emocí na vsetínské straně. Celkový stav 5:2 pro domácí už zajišťoval první bod do druholigové tabulky.

V další trojici Fajmon s Vrabcem a Neumannem proti bratrům Ifkovým doplněným Homolou měli přetěžký úkol a byť první set vyhráli 10:9, zbylé dva podlehli. 5:3 pro domácí a utkání graduje. Do dvojice nastupuje Fajmon s Vrabcem a domácí tým musí zvítězit, protože v poslední dvojici by Sobotka s Neumannem nastoupili proti bratrům Ifkovým, kde naděje na úspěch by byla mnohem menší než u slabší dvojice.

Ale Fajmon s Vrabcem nikoho nenechali na pochybách, že zápas dovedou do vítězného konce. V této dvojici vyhráli 2:0 na sety a tím upravili na celkových 6:3 pro domácí.V příštím kole přivítá celek PKS okna Žďár nad Sázavou opět na domácích kurtech zatím vedoucí tým 2. ligy - TJ Sokol SDS EXMOST Modřice B.

Hrát se bude v sobotu od 14 hodin v tělocvičně 4. ZŠ nad plaveckým bazénem.

Ostatní výsledky 2. kola: TJ Plazy - TJ Sokol Třebíč 6:1, TJ Sokol I Prostějov - NK BAJDA Kroměříž 6:3, TJ Sokol SDS EXMOST Modřice B - TJ Sokol Bedřichov 6:3.