Žďárští svého protivníka celé utkání dotahovali a o dělbě bodů rozhodla až dvojice Vrabec – Srba, která vyhrála třetí set desátého zápasu.

SPARTAK PŘEROV – PKS OKNA ŽĎÁR N. S. 5:5

Žďárští hráči se museli obejít bez zdravotně indisponovaných Pavla Neumanna a juniora Davida Nejedlého, rovněž pro pracovní zaneprázdnění absentoval kapitán Richard Fajmon. A tak se v první dvojici za hostující barvy tentokrát představilo duo Vrabec – Srba, ale proti Přerovským se nedokázali prosadit v koncovkách jednotlivých setů. O vyrovnání číslo jedna se postaral Hron s Krátkým.

Následovaly trojice. A jak se později ukázalo, také obrovský nástup přerovských nohejbalistů. Nejprve prohrálo žďárské trio Hron, Krátký a Lukáš Nejedlým, následně i Vrabec, Paul a Srba, kterého v průběhu zápasu střídal Sobotka. Snížit měla letos neporažená dvojice Sobotka – Paul. Té se bohužel nedařila mezihra ani útočné akce a na rozjetého soupeře nestačila. Před singlem Přerov vedl 4:1.

K obratu zavelel Karel Hron, jenž v singlu přejel domácího Goldu ve dvou sadách. Přerov spoléhal na svoje úderné trojice, které měly zápas dotáhnout do vítězného konce, ale nestalo se. Žďárští hráči dokázali nezměrnou bojovností a vůlí po vítězství, podruhé v utkání vyrovnat. Domácí byli stavem 4:4 viditelně zaskočeni.

Následovaly poslední dvě dvojice. Trenér Milan Pivnička spoléhal na Hrona s Krátkým. Ti v boji o každý míč podlehli až ve zkrácené třetí sadě. O vytoužený bod se za PKS okna rvalo duo Vrabec - Srba. Duel svým průběhem kopíroval předchozí zápas, hrál se pohledný a na obou stranách bojovný nohejbal. Rozhodnout muset třetí set, v němž si hosté vytvořili od začátku náskok, který dokázali pohlídat až do konce. Toto vítězství srovnalo celkový stav utkání na konečných 5:5.

„Přerov je favoritem skupiny, my tu chtěli uhrát remízu a to se také povedlo. Pro nás je to skvělý výsledek, i vzhledem k velice nepříznivému vývoji utkání. Musím vyzdvihnout Vrabce se Srbou, kteří zvládli poslední, velice vyhecovaný a nervy drásající zápas dvojic,“ byl s bodem nadmíru spokojen kouč Milan Pivnička.

FILIPPES SKP ŽĎÁR B – JIHLAVA 0:6

První zápas na domácím hřišti nedopadl pro místní hráče nejlépe. Do tabulky krajského přeboru si omlazená sestava připsala kanára.

Komentář kapitána hostů Luďka Musila: „Na loňského vítěze krajského přeboru jsme nastoupili i s Košíkem a Brychtou, kteří ještě v loňské sezoně byli starší žáci. Chtěl bych je vyzdvihnout za přístup a odvedené výkony v zápase.“