Jste před dvěma klíčovými zápasy ve formě?
Na to se mi neodpovídá lehce. Jan Kysilka letos kvůli operaci menisku vynechá celou sezonu. Rozloučili jsme se i s Milanem Paulem a teď má problémy Josef Hochman, kterého kvůli rodinným záležitostem budeme v Janovicích postrádat. Takže do Janovic, kde potřebujeme bodovat, nejedeme v ideální sestavě. Na druhou stranu doufám, že se po zranění představí Patrik Srba. Pokud se mu na dnešním (čtvrtečním, pozn. aut.) tréninku něco nestane, měl by nastoupit. O tom, zda jsme ve formě, proto napoví až samotné nadcházející zápasy.

Jak probíhala letní příprava?
Trénujeme zhruba tři čtyři týdny. Před tím měli hráči volno. Během měsíce jsme objeli několik turnajů v regionu.

Takže s čím půjdete do utkání v Janovicích?
Doufám, že zápas zvládneme, je to pro nás klíčové. Máme před sebou dva duely a potřebujeme v nich uhrát tři body. Znamenaly by pro nás zajištění si čtvrtého místa a tedy jistotu prvního play-off. Kalkulovat by se teoreticky dalo i se dvěma body, ale jelikož do celého počítání pravděpodobně smolně vstoupí Modřice (mají se Žďárem vyrovnanou vzájemnou zápasovou bilanci 6:2 a 2:6), s jejichž béčkem máme horší poměr setů ze vzájemných utkání, bude potřeba uhrát jednu remízu i vítězství. Modřice totiž stejně jako nás čeká poslední Bělá, dá se proto předpokládat, že s ní vyhrají a skončí na jedenácti bodech.

Loni jste uviděli černého Petra až po zázračných výhrách Plzně s nejlepšími. Situace se nyní znovu opakuje. Může Plzeň celé propočty o play-off ještě zkomplikovat?
Plzeň hraje s Přerovem a v Českých Budějovicích. Přitom Přerov, Budějovice i Zruč dělí jeden bod, takže nějaké šachy jako loni nepředpokládám. To vylosování mají Západočeši velmi těžké, protože každý z těch týmů nahoře bude chtít soutěž vyhrát, aby šel v semifinále na relativně slabší čtvrtý tým po základní části.

Připouštíte si vůbec, že by i třetí sezona skončila bojem v play-out? Jak velké zklamání by to bylo?
Kvůli těm zraněním a problémům, co nás letos provází, je sezona částečným zklamáním už teď. Ale musím s vámi souhlasit, že naše další účast v play-out už by nám radost rozhodně neudělala.

Zbývá odehrát¶

13. kolo, 7. září: Janovice – Žďár nad Sázavou, Modřice B – Bělá, Plzeň – Přerov, České Budějovice – Zruč-Senec.
14. kolo, 14. září: Žďár nad Sázavou – Bělá, Janovice – Modřice 6:3 (předehráno), České Budějovice – Plzeň, Zruč-Senec – Přerov.

TABULKA I. LIGY

1.    Zruč-Senec    12    10    1    1     66:28    21
2.    Č. Budějovice 12    10    1    1    65:33    21
3.    Přerov            12    10    0    2    66:34    20
4.    ŽĎÁR N. S.     12      4    1     7    51:58     9
5.    Modřice B       13      3    3     7    51:67     9
6.    Plzeň              12      3    2     7    46:62     8
7.    Janovice         13      3    2     8    45:66     8
8.    Bělá                12      0    2    10   28:70     2