„Loňská sezona pro nás byla i přes prohru v baráži úspěšná. Přešli jsme přes play off a k postupu do první ligy nám chyběl ten jeden poslední pověstný krůček,“ říká trenér Milan Pivnička.

Katem Žďáranů se stali hráči Bělé, kteří zvítězili v posledním zápase nejtěsnějším možným rozdílem a rozhodli tak o svém setrvání v první lize. I přesto však borce PKS Oken v tabulce soutěže pro letošní sezonu naleznete.

„Prvoligovou licenci jsme koupili od Čelákovic. Hlavním důvodem pro koupi byl hlavně fakt, že mužstvo je plné mladých hráčů s ambicemi hrát vyšší soutěže. Takto dostanou nejen příležitost hrát s kvalitnějšími soupeři, ale případně se mohou i hodně zviditelnit,“ dodává trenér.

Zkušenosti mají

S první ligou mají hráči z Vysočiny zkušenosti již z minulosti. Působili zde naposledy ve dvou po sobě jdoucích sezonách 2003 a 2004. Kromě toho mužstvo pro nadcházející ročník posílili dva nohejbalisté právě z této soutěže – Kamil Průcha a Josef Hochman.

„Od doby, kdy jsme hráli první ligu, uběhlo již hodně času a většina mančaftů pro nás bude úplně nových. My však můžeme disponovat dvěma velmi zkušenými hráči z bývalého prvoligového týmu Solidarita Praha, kteří by nás měli pro nadcházející náročná utkání vhodně doplnit,“ prozrazuje Milan Pivnička.

I přesto, že budou reprezentanti Žďáru nad Sázavou v roli nováčka outsiderem, který by měl myslet na záchranu, mají velmi ambiciózní plány.

„Jelikož je naše záchrana v soutěži už díky vypadnutí mužstva Solidarita Praha prakticky jistá, budeme se soustředit na co možná nejlepší výsledek. Zkusíme se porvat o místo v první čtyřce, které by nám zajišťovalo nasazení do play off,“ dodává na závěr lodivod žďárských nohejbalistů.

První ostrý test čeká na místní hráče již tuto sobotu 2. dubna, kdy se vydají bojovat o cenné body na vzdálený západ do Aše.

JAKUB FREIWALD