„Ve čtvrtém zápase přišly sporné verdikty rozhodčích, které pomohly Zruči k vedení 4:0. Nicméně tyto výroky byly impulsem, který nás nakopnul, a rozjeli jsme stíhací jízdu. Bohužel už bylo pozdě," hodnotí trenér Milan Pivnička a před sobotním hitem sezony burcuje: „Nezbývá nám, než se v příštím domácím zápase pokusit o obrat v sérii. Jak se říká, je to kulatý, stát se může cokoliv."

ZRUČ-SENEC ŽĎÁR N. S. 5:3

Začíná se z toho stávat už nepěkné pravidlo hráči PKS oken opět nezachytili úvod zápasu a než se rozkoukali, prohrávali 4:0. Omráčení hosté pak sice vyhráli úvodní set druhé trojice, ale poté se stalo něco, co se jen tak nevidí. „Rozhodčí ve zbytku utkání odpískali žďárskému blokaři Lukáši Nejedlému těžko uvěřitelných sedm doteků se sítí, z čehož byla pravda slabá polovina," je přesvědčen Pivnička. Neustálý zvuk píšťalky znějící v neprospěch hostujících těžce otřásl psychikou celé trojice Hron, Krátký, L. Nejedlý. Ta verdikty rozhodčího neunesla a položila se. Paradoxně to ale hráče z Vysočiny ve zbytku prvního měření nastartovalo k vyšším obrátkám a Žďár začal svou stíhací jízdu. Hron si v singlu vychutnal domácího Smolu ve dvou setech a pak společně s Krátkým a Lukášem Nejedlým srazili výborným výkonem elitní trio Zruče 2:1. Na skvělý počin navázal Průcha se Srbou a Davidem Nejedlým, kteří svého soupeře porazili bez ztráty setu. V tuto chvíli na ukazateli skóre visel stav 4:3 pro domácí, a kdyby se Hronovi s Krátkým podařilo porazit elitní zručský debl, rozhodovalo by se až v závěrečné dvojici. Bohužel se tak ale nestalo. Domácí si zápas zkušeně pohlídali a tím si zajistili v prvním kole play-off výhru 5:3. „Klukům to uteklo o balon. Přitom devátý zápas bychom asi vyhráli. Celkově rozhodl špatný vstup, otáčet stav 4:0 už jde docela těžko," ví Milan Pivnička.

Pokud v sobotu počasí dovolí, začne odveta na antukových kurtech na Bouchalkách ve 14 hodin. V opačném případě se vyřazovací boje přesunou do tělocvičny 4. ZŠ. „Nastoupíme ve stejném složení jako ve Zruči, protože Hochman bere antibiotika a Brabec si obnovil problémy s kolenem. Pokud nepropadneme v úvodu zápasu, není se čeho bát, Zruč je k poražení," dodává.

Stav série: 1:0. Žďár n. S.: Hron, Krátký, Průcha, Srba, D. Nejedlý, L. Nejedlý, Horváth, Brychta.