PKS OKNA ŽĎÁR N. S. – NK BAJDA KROMĚŘÍŽ 6:1

Hosté z Kroměříže přijeli v plné sestavě, včetně svého nejlepšího hráče Antonína Kočičky, který se měl postarat o největší bodový příděl jak ve dvojicích, tak i trojicích. Naštěstí pro domácí tuto povinnost nesplnil už v úvodní dvojici, kde za žďárské barvy nastoupilo duo Sobotka s Neumannem. Tento úvodní duel byl velice vyrovnaný, hrálo se na tři sety, ale koncovku toho třetího urvali výborným výkonem domácí. Celek PKS okna tedy vedl 1:0.

Do druhé dvojice nastoupili mladíci Hron s Krátkým, ale i tentokrát se jim nedařilo tak, jak by si představovali, především byl problém získat body ze svých útoků. Došlo ke střídání Krátkého Vrabcem a posléze Hrona zpět Krátkým, ale žádná z těchto variant nevedla ke zlepšení, výsledkem byla prohra a srovnání celkového stavu na 1:1.

Šlo se do trojic. V té první nastoupil za Žďár Vrabec, Fajmon a Neumann a odehráli výbornou partii – trojici Kroměříže vedenou Antonínem Kočičkou přehráli po velice vyrovnané bitvě ve třech setech 2:1 pro domácí - takový byl stav před druhou trojicí.

V ní se za PKS okna představil Staněk, Hron a Krátký, soupeřem jim byla druhá kroměřížská trojice. Žďárští borci předvedli také velice dobrý výkon, byť tato trojice hostů byla slabší než ta první. Porazili ji hladce ve dvou setech a tím zvýšili celkové vedení domácích na celkových 3:1. V té chvíli to vypadalo nadějně.

Ve třetí dvojici tentokrát Žďár nasadil sestavu Fajmon – Staněk a vyplatilo se, hosté nekladli žádný větší odpor, výsledkem byla jasná výhra ve dvou setech. Celkově tedy celek PKS okna již vedl 4:1 a šanci na další zvýšení měl Karel Hron v singlu.

Soupeřem mu byl kroměřížský Sadil, Hronův starý známý z dorostenecké ligy. „Karel od počátku nenechával nikoho na pochybách, kdo je pánem nohejbalového kurtu, první set jednoznačně vyhrál a v setu druhém už byl Sadil velice odevzdaným protivníkem, smířeným s jasnou prohrou,“ popsal žďárský kouč Milan Pivnička.

Hron tedy zařídil další zvýšení celkového stavu na 5:1 a domácí mohli už v následující otočené trojici ukončit zápas. Vrabec s Fajmonem a Neumannem nastoupili proti slabší ze soupeřových trojic a hosté hrající už ve velkém útlumu se nijak výrazněji nebránili.

Domácí trojice zvítězila ve dvou setech a upravila na celkových 6:1 pro domácí. „Tento výsledek nás udržel u středu tabulky a bude záležet na dalším zápase, který hrajeme na kurtech TJ Sokol Třebíč,“ dodal Pivnička.