Nohejbalisté v kvalifikaci vydobyli postup

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Žďárští nohejbalisté uspěli k kvalifikaci a postoupili zpátky do druhé ligy.

11.10.2007

Unavení, ale šťastní. Nohejbalisté Žďáru v napínavé kvalifikaci vybojovali druhou ligu, z níž před rokem spadli do krajského přeboru.Foto: Milan Pivnička

Po loňské neúspěšné sezoně, kdy se SKP Žďár nepodařilo zachránit se ve druhé nejvyšší soutěži, byl cíl pro letošní ročník v krajském přeboru jasný - vyhrát soutěž a v kvalifikaci se pokusit o návrat mezi ligové oddíly.

První část úkolu splnili žďárští hráči na začátku září, kdy ve finálové odvetě krajského přeboru Vysočiny zvítězili nad Chotěboří a stali se bezkonkurenčním vítězem, když v průběhu sezony neztratili jediný bod! Druhý úkol byl výrazně složitější - vyhrát ve čtyřčlenné kvalifikaci krajských vítězů. Na žďárských kurtech svedly bitvu o postup Semily (Liberecký kraj), Hranice (Olomoucký kraj) a Ropice (Moravskoslezský kraj). Jak se ukázalo, výhoda domácího prostředí byla zásadní.

semifinále

SKP ŽĎÁR – ROPICE 5:0

Už z výsledku je patrné, že Žďár neměl se svým soupeřem žádné problémy. Domácí nepromarnili ani jeden set. Už tento výsledek dával tušit, jaká bitva se strhne ve finále, kde se střetly týmy, jež se znají z poslední sezony ve druhé lize. Ani Semilům se záchrana loni nepovedla.

finále

SKP ŽĎÁR – SEMILY 5:4

Zápas roku. Jeden z nejdramatičtějších soubojů, který se na nohejbalových kurtech SKP kdy hrál. Začátek se vyvíjel podle předpokladů. První dvojice domácích (R. Fajmon a A. Vrabec) vybojovala proti první bod. Následoval druhý tandem.

Za SKP nastoupila dorostenecká dvojice Z. Rajský a K. Hron a nevedla si špatně – první set dokázala vyhrát. Ve druhé sadě ale mladí hráči nestačili na elitní formaci hostů a prohráli. I třetí set byl už v režii hostů, kteří srovnali na 1:1. Následovaly zápasy trojic.

První žďárské trio (A. Vrabec, P. Neumann a Z. Rajský) nezaváhala a posunula SKP do vedení 2:1. Druhá trojice (R. Fajmon, D. Sobotka a K. Hron) si vybrala velký díl smůly, když v rozhodujícím třetím setu za stavu 9:9 Fajmon dvakrát uklouzl. Stav byl znovu 2:2. Třetí zápas dvojic (D. Sobotka s P. Neumannem) domácí vyhráli. Následoval singl.

Za Žďárské nastoupil dorostenec Karel Hron. První set nezvládl a prohrál, ale pak zabojoval a vyrovnal. Ve třetí hře si semilský singlista výsledek pohlídal a srovnal průběžný stav na 3:3.

Další souboje přinesly opětovné vedení Žďáru 4:3, které Semily znovu dotáhly na 4:4. Rozhodnutí přišlo ve dvojicích. Domácí Fajmon s Vrabcem v nervy drásajícím boji se všemi znaky kvalitního nohejbalu těsně vyhráli a oslavili triumfální postup.

Žďár nad Sázavou: Kletečka, Horváth, Rajský, Hron, Fajmon, Musil, Neumann, Vrabec, Sobotka.