SKP ŽĎÁR - KARLOVY VARY 5:1

V náramné pohodě a za silné podpory domácích fanoušků předvedli mladí nohejbalisté SKP svůj nejlepší výkon sezony a naprosto nečekaně šokovali mistra České republiky Liapor Karlovy Vary.

Sebevědomím hýřící hosté si před utkáním ani na vteřinu nepřipustili, že by na hřišti nováčka soutěže nezískali druhý bod potřebný k postupu do semifinále nejvyšší dorostenecké soutěže v nohejbale družstev. Jak se však ukázalo, jejich přehnaná důvěra ve svou nepřemožitelnost utrpěla povážlivé trhliny. Žďár velkému favoritovi uštědřil štiplavý políček, který bude úřadujícího šampiona pálit ještě nějakou dobu.

V prvním utkání dvojic zvítězili K. Hron sM. Krátkým 2:0 (10:9, 10:6). Západočechům se podařilo ve druhé dvojici srovnat stav, když Z. Rajský s J. Vopelkou prohráli 0:2 (7:10, 7:10). Od tohoto momentu však začal velkolepý koncert žďárských nohejbalistů, kteří v dalších utkání ztratili pouze jediný set!

Postuně vyhráli obě trojice shodně 2:0, vloženou třetí dvojici 2:1 a o exhibiční závěr se postaral v singlu K. Hron, když svého soupeře „vyhnal“ z kurtu vítězstvím 2:0 (10:5;10:2!). Vítězství SKP nasměrovalo sérii do rozhodujícího třetího čtvrfinále, které se hrálo hned druhý den v Karlových Varech.

 

KARLOVY VARY - SKP ŽĎÁR 5:2

Povzbuzeni předchozím vítězstvím a s určitou nadějí odjížděli dorostenci SKP k rozhodujícímu zápasu do Karlových Varů. Od začátku zápasu bylo jasné, že nešťastný a často kritizovaný soutěžní řád se podepíše na výkonu obou družstev. Fyzicky náročný sobotní zápas, brzké ranní vstávání a 350kilometrová vzdálenost poznamenaly především hru vyslanců z Vysočiny.

Přesto nohejbalisté Žďáru bojovali se stejným nasazením jako minule. Za jednoznačně vypadajícím výsledkem se schovává dlouhá vyčerpávající bitva, ve které bohužel chyběli žďárským síly v koncovkách třetích setů, především ve hře trojic. Body pro SKP získali K. Hron a M. Krátký ve dvojce, kterou vyhráli 2:0 (10:3, 10:3!), a opětovně K. Hron v singlu - 2:0 (10:3, 10:6). Konečný výsledek posunuje do semifinále obhájce titulu Liapor Karlovy Vary.