Ve 20. kole mužské extraligy se házenkářům Nového Veselí příliš nevedlo. Na palubovce Frýdku-Místku totiž v neděli nechali oba dva body, když svému tabulkovému sousedovi podlehli 27:30.

Středeční smolná porážka ve finále Českého poháru jakoby se podepsala pod výkon házenkářů Sokola v nedělním utkání dalšího extraligového kola.

Od prvních minut byli hráči Frýdku-Místku neustále ve vedení. Celek z Vysočiny navíc narážel na skvělého Pyška v domácí svatyni, který občas přiváděl střelce hostů doslova k zoufalosti.

V průběhu prvního dějství měl domácí tým místy až pětibrankový náskok. V závěru první půle se ovšem Nové Veselí střelecky přece jen zvedlo a snížilo na rozdíl dvou branek – 17:15.

V generálce na jarní část MSFL podlehli fotbalisté Nového Města (v černém) Ústí nad Orlicí 1:3. Naopak juniorka FC Vysočina (ve žlutém) zdolala béčko Dukly 2:1.
Rozporuplné generálky. Vrchovina vybouchla v první půli, juniorka Jihlavy uspěla

Úvodní desetiminutovka druhé půle slibovala možný zvrat. Hosté totiž dokázali skóre otočit a dvakrát během chvíle se dostali do nejtěsnějšího vedení.

Jenže poté se utkání vrátilo do vyjetých kolejí. Házenkáři Frýdku-Místku byli neustále v mírném vedení a hostující mančaft musel dotahovat. Rozhodnutí padlo v závěrečné pětiminutovce.

Nerozhodný stav 27:27 zlomili Slezané třemi brankami v řadě, naopak svěřenci kouče Petera Kostky se už střelecky neprosadili. Po prohře 27:30 tak Nové Veselí dál zůstává na osmé, poslední postupové příčce do play-off. V dalším kole v sobotu přivítá v domácí ZDT Aréně poslední Maloměřice.

EXTRALIGA HÁZENÉ MUŽŮ
FRÝDEK-MÍSTEK - NOVÉ VESELÍ 30:27
Sestava a branky: Schams – Dodica 8/1, Halíček 6, Dořičák 4, Melichar 3, Gregorovič 2, Ptáčník 1, Štohanzl 1, Bartůněk 1, Flajsar 1/1, Krčál, Parolly, Tomášek, Veselý. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. ŽK: 1:2. Vyloučení: 5:4. Poločas: 17:15.

Další výsledky 20. kola Extraligy mužů: Lovosice – Zubří 25:31, Hranice – Dukla Praha 26:28, Maloměřice – Karviná 27:38, Kopřivnice – KP Brno 29:24, Plzeň – Jičín 28:27.

1. Karviná 19 18 0 1 586:491 36
2. Plzeň 19 17 0 2 620:471 34
3. Zubří 20 16 0 4 620:526 32
4. Lovosice 20 11 0 9 591:575 22
5. Dukla Praha 20 10 2 8 567:551 22
6. KP Brno 19 8 3 8 536:548 19
7. Kopřivnice 20 9 0 11 586:571 18
8. N. VESELÍ 19 9 0 10 521:538 18