„Pozitivní zprávou je skutečnost, že my opravdu nehrajeme zle, bohužel nám chybí výsledky. Já ale věřím, že to zlomíme, ideálně teď v důležitém utkání na půdě předposledních Strakonic,“ nepropadá jakékoliv skepsi trenér Nového Veselí Pavel Hladík.

Pane Hladíku, s lídrem tabulky jste o víkendu sehráli vyrovnanou partii, ovšem opět bez bodového zisku. Co rozhodlo?

Měli jsme dobrých osmnáct minut, jenže pak jsme ve zbytku první půle odešli a Zubří si vybudovalo pětibrankový náskok. Ve druhé půli to bylo z naší strany dobré, tlačili jsme a dokázali vyrovnat. Jenže jsme za tohoto stavu neproměnili jasnou šanci a hosté toho zkušeně využili. Vedoucí tým soutěže jsme však před výbornou diváckou kulisou dokázali potrápit.

Podobný průběh utkání se však ve vašem podání na jaře opakuje již poněkolikáté, například o týden dříve v Jičíně.

O to více to mrzí, protože stejně jako v Jičíně jsme i tentokrát měli šanci na body ve svých rukách, ale neproměnili jsme a nedokázali převalit skóre na naši stranu. Zubří přitom předvádělo výbornou házenou, opravdu škoda, že jsme to nedokázali dotáhnout. Poslední dva zápasy však jasně ukazují, že na tom herně nejsme špatně, jenže se nám nyní nedaří zvládat rozhodující okamžiky zápasů.

Z vašich slov je cítit, že stále zůstáváte pozitivní. Na druhou stranu, není to už pro tým frustrující, když v dobré polovině případů v tomto ročníku prohrává zápasy podobně těsným a svým způsobem i smolným průběhem jako proti Zubří?

Největší chybou by teď bylo, pokud bychom my jako vedení, ale i hráči, podlehli panice. Kdybychom byli herně výrazně slabší, byl by to velký problém, ale my jsme v těch utkáních čtyřicet minut vyrovnaným týmem a možná, že naše soupeře i přehráváme. Sráží nás těch dvacet minut, kdy vypadneme ze hry. K panice není důvod, prostě je potřeba hrát dobře pětapadesát minut. Určitě ale musíme zachovat klidnou hlavu.

Extraligové utkání házené mezi TJ Sokol Nové Veselí a HC Robe Zubří.
Krize se prohlubuje, Nové Veselí prohrálo také pátý jarní duel

Teoretická šance sice ještě existuje, ale postup do play-off je prakticky ztracen. Nyní tedy již hrajete pouze o záchranu.

Záchranu v extralize nám zaručuje jedenácté místo, na které ztrácíme jediný bod. Pro nás by to byl vzhledem k průběhu sezony určitě dobrý výsledek. Naše ztráta na Strakonice je minimální, pořád máme o co hrát.

Další týmy už trochu bodově odskočily, zúžil se boj o záchranu jen na vás a Strakonice?

Myslím si, že ne, je to pořád otevřené, náskok tří čtyř bodů Brna a Hranic nic neznamená. Se zápasy v play-out je ve hře ještě dvacet bodů, navíc teď hrajeme se všemi třemi přímými konkurenty v boji o záchranu. Před play-out jsme tak schopní uhrát další potřebné body. Před námi je deset zápasů, pokud minimálně v polovině z nich uspějeme, měli bychom se zachránit. Naše ztráta je malá, ale nesoustředíme se jen na Strakonice, chceme uspět v každém utkání.

Právě veledůležitý souboj se Strakonicemi čeká na vaše svěřence již tuto sobotu. Ideální by určitě bylo jim oplatit podzimní domácí porážku a dostat je v tabulce pod sebe…

To ano, ale bude to těžké, protože Strakonice jsou doma hodně silné. Na druhou stranu jsme herně zvládli podobné utkání v Jičíně, kde tomu chyběl jen lepší výsledek. Pokud podáme podobný výkon, jsme schopni vyhrát nejen ve Strakonicích, ale také za dva týdny v Brně. Nesmíme se však dopustit takového výpadku, jaký nás v posledních zápasech postihuje.

Los Nového Veselí:
10. 3. Strakonice (11) V
17. 3. Dukla Praha (4) D
24. 3. Brno (10) V
30. 3. Hranice (9) D

V případě, že Nové Veselí nepostoupí do play-off, čeká jej dalších 6 zápasů s ostatními celky na 9. – 12. místě (s každým utkání doma a venku) v záchranářském play-out.

Fotbalisté Herálce (v modrém).
Fotbalistům Herálce odpadl další přípravný zápas