Nějakou přehnanou euforii po zdolání obhájce mistrovského titulu prý krotit nemusel. „Rozpoložení v týmu je dobré, na druhou stranu si všichni uvědomujeme, že jsme toho ještě moc neukázali. Vítězství v Plzni je cenné, ale nic neznamená, pokud ho nyní doma nepotvrdíme,“ zdůraznil.

Zopakovat výkon, který jeho ovečky podaly na západě Čech, ovšem nebude jednoduché. „Nic nepůjde samo, to dobře víme. Rozhodně nejsme po překvapivém a nečekaném zisku dvou bodů přehnaně sebevědomí, natož snad namyšlení. Nestačí vyhrát jeden takový zápas, ale podobné výkony zopakovat,“ sdělil.

Svým způsobem si na sebe házenkáři Nového Veselí upletli bič. Po zdolání Plzně nejsou očekávání fanoušků malá. „Každý od nás teď očekává, že Kopřivnici s přehledem porazíme, ale tak jednoduché to nebude,“ tušil Kostka.

A druhým dechem dodal. „Zápas musíme především zvládnout v našich hlavách. Každý nás nyní poplácává po ramenou, i ti, kteří nám předtím příliš nevěřili. Proto jsme pod větším tlakem než před zápasem v Plzni. Kopřivnice se statečně rvala s Karvinou, když padla jen o čtyři branky. Bude to těžká práce.“

Celek ze severu Moravy svůj kádr před novým ročníkem výrazně posiloval. „Kopřivnice dává dohromady nový tým, výrazně posílili, pro některé možná až překvapivě. Střední spojku přivedli z Chorvatska, pravou pro změnu ze Srbska. Ten tým má velkou zkušenost, ale také kvalitu. Je jen otázkou času, kdy si vše sedne a budou silným mančaftem, který bude aspirovat na přední příčky,“ popisoval.

Především v útočné fázi čeká na Veselí odlišný zápas než v úvodním kole. „Musíme zvládnout obranný systém Kopřivnice, který je úplně jiný, než jak bránila Plzeň. K tomu ubránit jejich rychlý útok, kterým se ke konci loňské sezony dostali do play-off,“ připomněl.

V defenzivě pro změnu hrozí největší nebezpečí od kopřivnické exotické opory z Portorika. „Pivot Brito Benítez je výborný. Zbíhá si na oblouky a je těžko bránitelný v okamžiku, když už má balon v rukou. Po nás bude důležité jej pokrýt,“ poznamenal ještě Kostka.

Sobotní zápas v novoveselské ZDT Aréně má začátek v 17.00.