Důležitější ovšem je, že české lvice v základní skupině ani jednou neprohrály a postupně přehrály Izrael (72:56), Velkou Británii (60:45) a Bělorusko (67:62), čímž si vytvořily parádní výchozí pozici pro boje v osmifinálové skupině.

„Herní projev by mohl být sice ještě trochu lepší, ale je důležité, že jsme všechny zápasy vyhrály. Víc jsme si přát nemohly,“ usmívá se Eva Vítečková.
Nyní však na české hráčky čekají těžší bitvy, dnes se utkají s Tureckem, v sobotu s Ruskem a v pondělí s dosud rovněž neporaženými Litevkami. „V těchto zápasech bychom měly hrát jako na začátku utkání s Běloruskem. Hrály jsme perfektně v obraně, dobře zvenku i klapala souhra s pivotkama,“ tvrdí Vítečková.

V posledním zápase v základní skupině se Češky možná až příliš ukolébaly vysokým vedením, v poločase o 13 bodů. Jenže potom z toho bylo ještě pořádné drama. Bělorusky postupně stahovaly a stahovaly. Češky ale nakonec své vítězství uhájily a zvítězily 67:62. „Jsme rády, že se nám je podařilo porazit. Ačkoliv máme hodně pozměněný tým, dokázaly jsme takto silný tým porazit,“ radovala se Vítečková.

České lvice se podobně jako při loňském mistrovství světa, které hostily Brno, Ostrava a Karlovy Vary, trochu pomaleji rozjíždějí. Ale všechny věří, že se opět nastartují na vítěznou vlnu a minimálně se přiblíží olympijským hrám v Londýně. Přímý postup si vybojují jen evropské šampionky, týmy na druhém až pátém místě absolvují ještě dodatkovou kvalifikaci. V ní si zahraje dvanáct týmů, ze kterých se pět nejlepších kvalifikuje na olympiádu. „Je znát, že je to začátek turnaje. Jsme možná trochu nervózní,“ uvědomuje si střelkyně USK Praha. „Ale všechny víme, proč tu jsme,“ dodává jedním dechem.