Hodně našlapaný mají únorový program házenkáři Nového Veselí. Po čtyřech dnech od porážky v Hranicích se ve středečním podvečeru představí na palubovce Plzně.

Dohrávka sedmého kola, která na palubovce Západočechů začne v 17.30, nabídne souboj druhého celku tabulky s předposledním.

Zkusit uspět na půdě favorita je pro klub z Vysočiny výzvou. „Do Plzně si rozhodně nejedeme pro porážku. Na druhou stranu přiznávám, že primárně neřeším konečný výsledek, ale v první řadě náš výkon a herní projev. Ten by měl být úplně jiný a hlavně daleko energičtější, než tomu bylo v sobotu v Hranicích,“ naznačil trenér Nového Veselí Peter Kostka.

Sobotní duel na palubovce Hranic (v modrobílém) se házenkářům Nového Veselí (v červených dresech) vůbec nevydařil. Prohra 24:28 byla bohužel zasloužená.
Totální alibismus, láteřil na konto svých oveček po sobotní prohře trenér Kostka

Druhým dechem okamžitě dodal další důvody. „Nebudeme totiž kompletní. Kvůli poraněnému kotníku nebude k dispozici David Melichar, natažený sval pro změnu vyřadil Luboše Bartůňka. Oba přitom patří ke klíčovým postavám mužstva,“ připomněl.

Další větší příležitost tudíž opět dostanou talentovaní mladíčci. „Plzeň má jméno, ale řekli jsme si, že dáme šanci těm, kteří bojují o své místo na slunci. V žádném případě nechceme dehonestovat soutěž, ale ti kluci musí hrát,“ zdůraznil.

Kapitán třetiligových fotbalistů Velkého Meziříčí David Komínek (v červeném) je už několik sezon základní součástí defenzivní vozby klubu z města pod dálničním mostem.
Komínek: Mnohem raději jsem v partě

Kouč Nového Veselí věří, že sobotní výpadek jeho ovečky nezopakují. „Do procesu budování mužstva samozřejmě patří i prohry, ale takové, které mají smysl a někam nás posunou,“ sdělil.

Takovou porážka v Hranicích nebyla. „V lednu jsme se někam posunuli, ale toto byl výkřik do tmy. Proto se těším na reakci mančaftu. Je jen na nás, abychom bojovným výkonem potvrdili, že jsme na správné cestě,“ dodal Kostka.