Po druhém turnaji o udržení se špička tabulky (o 7. – 12. místo extraligy) zásluhou Velkého Meziříčí vyrovnala.

Trenér Spartaku Zdeněk Pekař měl před odjezdem plnou hlavu starostí.

Jeho družina čítala kvůli absencím pouhých osm jmen.

Přes nepříznivé okolnosti hráči prokázali bojovného ducha, když se obdivuhodně vzpamatovali z úvodní porážky a ve zbytku turnaje neztratili ani set.

 

 

 

V. MEZIŘÍČÍ – Č. BUDĚJOVICE 0:3

Prvním soupeřem byl největší favorit skupiny. Meziříčští hráči se sehrávají prakticky až v prvních zápasech turnajů. Pocházejí totiž z různých oddílů a příliš toho spolu nenatrénují. Budějovice navíc turnaj zastihl ve výborné formě.

Sety: -23,-21,-19.

 

V. MEZIŘÍČÍ – ERVĚNICE 3:0

Spartak se po úvodním nezdaru oklepal a nepřipustil žádné drama. Situace v těchto chvílích byla kritická, další zaváhání si tým z Vysočiny nemohl dovolit. Soustředěným výkonem šel za každým bodem.

Sety: 14,21,22.

 

V. MEZIŘÍČÍ – ÚSTÍ N. L. 3:0

Ústí se v dosavadním průběhu obou turnajů představilo jako nejslabší účastník skupiny, a jak napovídají i výsledky setů, nebyl důstojným soupeřem.

Sety: 13,15,16.

 

V. MEZIŘÍČÍ – Č. TŘEBOVÁ 3:0

Třebová měla na kontě samá vítězství. Meziříčský celek měl jasno v tom, že pokud prohraje, zmizí naděje na setrvání v soutěži. Spartak soupeře v prvním setu přehrál. Když se mu podařilo získat i koncovku vyrovnaného druhého setu, Třebová rezignovala.

Sety: 16,23,22.

 

V. MEZIŘÍČÍ – KOPŘIVNICE 3:0

V posledním utkání stál před výpravou z Vysočiny jediný úkol. Potvrdit sobotní vítězství a porazit celek, který bojuje s Ústím o předposlední příčku. To se nakonec s převahou podařilo. Spartak vybojoval druhé místo v turnaji.

Celkově je až na třetím, nepostupovém místě, záchranu však má ve svých rukách. Závěrečné klání (na domácí půdě, 29. 2. – 2. 3.) musí zvládnout bez porážky. Jiná alternativa by znamenala závislost na ostatních výsledcích.

„Kluky musím pochválit. Hráli dobře a co mě nejvíc potěšilo, dokázali se domluvit. Z různorodého kolektivu se stává parta a to je velký příslib před posledním turnajem. Věřím, že to zvládneme,“ řekl meziříčský trenér Zdeněk Pekař.

Sety: 19,11,18.

 

Velké Meziříčí: Kliment, Málek, Vrána, Kučera, Lacina, Novotný, Dvořák, Vašíček.