„Vlivem rozsáhlé marodky jsme měli k dispozici jen patnáct hráčů, nicméně dle pravidel nám bylo umožněno odehrát zápas jen ve třinácti hráčích na obou stranách. Tento počet měl však vliv na naši hru, když jsme proti zkušeným borcům Sparty nedokázali odpovídat na jejich rychlou technickou hru podpořenou silným rojem,“ sdělil trenér Titánů Josef Svoboda.

Z Prahy tak Titáni odjeli s porážkou 96:7. Poslední dubnovou neděli je pak v Perovicích čekaly Říčany.

RC TITÁNI – ŘÍČANY U23 7:72

Po Spartě čekal na Titány celek Říčan do třiadvaceti let, který s pražským týmem na dálku bojuje o první místo II. ligy. Utkání začalo velkým nasazením obou mančaftů. Říčany měly ve svých řadách hráče se zkušenostmi z reprezentace, což se postupně začalo projevovat. Zpočátku byla hra vyrovnaná, do poločasové přestávky odcházeli novoměstští ragbisté za nepříznivého stavu 7:27.

Ve druhé polovině však domácí začali kupit chyby a soupeř toho využil k rychlému navýšení skóre, které se zastavilo až na výsledku 7:72.

„Se silnými soupeři jako jsou Sparta B a Říčany, se naši hráči s minimálními zkušenostmi nemohou srovnávat, ale každý takový zápas nás posunuje dále,“ uvědomuje si kouč Titánů.

Do konce premiérové sezony ve II. lize čekají Nové Město ještě čtyři zápasy. Tuto neděli se představí v Karlových Varech, které o týden později přivítají v domácím prostředí. Poslední zápas na domácím hřišti odehrají Titáni 21. května s béčkem Sparty. Sezonu poté ukončí zápasem v Říčanech.

Na konci dubna také proběhla valná hromada klubu, na níž bylo zvoleno nové vedení Titánů. Novým předsedou oddílu se stal Jan Novotný, místopředsedou současný trenér Josef Svoboda. Dalšími členy výboru jsou Kryštof Benoni, Lukáš Kučera a Martin Dobrovolný.

„Chce tímto také ujistit naše partnery, podporovatele a příznivce, že cíle klubu se nemění. V červnu bude oficiálně spuštěn nábor nových členů. Chceme pozvat děti, ženy i muže všech kategorií, mohou přijít na hřiště v Petrovicích a hru se šišatým míčem si vyzkoušet na vlastni kůži,“ dodal Josef Svoboda.