V posledních letech bylo zvykem, že v pacovském areálu Propad seriál začíná. Tentokrát tomu však nebude, premiéru bude hostit v polovině dubna Dlouhá Loučka. Na Pacov přijde řada na konci května. To však bude jen velmi chutný předkrm. Organizátoři úspěšného závodu se dočkali velké odměny a na přelomu srpna a září budou mít čest hostit světový šampionát ve třídě MX3.

Elita motokrosu měla dostaveníčko i v dalečínské Mísečské Zmoli: Poprvé se tak stalo v roce 1974 (kategorie do 125 ccm), naposledy v roce 1991. Tehdy Dalečín převzal od Holic třídu do 250 ccm a na dlouhou dobu to byl poslední velký závod v místním areálu. Zašlou slávu oprášil loni a letos v červenci znovu bude hostit mezinárodní mistrovství republiky Buksa/Ados motokros 2013.

Motokros letos čekají převratné novinky. Tou zásadní je organizace soutěže. „Pojede se systémem dvou finále A, jedním finále B a jedním superfinále. To znamená, že třída MX1 a MX2 si odjede samostatně Finále A na 25 minut + dvě kola a každý jezdec získává za umístění body od čtyřiceti bodů za první místo do jednoho bodu za čtyřicáté místo. Prvních osmnáct z každé třídy automaticky postupuje do superfinále. Zbytek jede finále B na 20 minut + dvě kola a z tohoto finále B postupují ještě dva a dva jezdci z MX1 a MX2 do superfinále," vysvětluje žhavé novinky šampionátu vedoucí soutěží Richard Gironi.

Pořadatelé si touto změnou slibují větší atraktivitu pro diváky, jezdci obou tříd si budou moci vzájemně poměřit své síly.