Zápas osmnáctého kola začíná v ZDT Aréně před televizními kamerami ve 20.15.

Do středečního utkání na západě Čech dal trenér Sokola Peter Kostka větší šanci svým mladíčkům. A ti se jí zhostili opravdu parádně. Po celý zápas, až do 52. minuty, totiž nad domácím favoritem neustále vedli.

Závěr však vyzněl pro Západočechy, kteří zvítězili 29:27. „Co k tomu říci. Odehráli jsme výborný zápas, ale rozhodující detaily vyzněly pro Plzeň,“ postýskl si trenér Veselí Kostka.

Své hodnocení dále rozvedl. „V klíčových chvílích musíme být odvážnější, nesmíme se bát vyhrát.. Zlepšujeme se, ale stále nevyhráváme,“ mrzelo jej.

Do pátečního domácího duelu už by měli být fit David Melichar s Lubošem Bartůňkem, kteří středeční duel vynechali. „Oba jsou rozdíloví hráči, věřím, že nám pomohou k lepšímu výsledku než ve středu. Ačkoliv jsme stále předposlední, chceme ukázat, že jsme udělali pořádný kus práce,“ zdůraznil.

Ačkoliv není kouč Sokola pověrčivý, televizní duely jakoby jeho ovečkám neseděly. „Přijde mi, jako bychom byli před televizními kamerami ve větším stresu,“ všiml si.

V pátečním večeru se tedy nabízí ideální možnost, jak tuto nepříjemnost zlomit. „Máme vynikající možnost ukázat výsledky naší práce. Do zápasu proto chceme dát úplně všechno. To znamená energii a týmového ducha, ty z nás musí doslova sršet,“ burcoval Kostka.

Program 18. kola:
PÁTEK: NOVÉ VESELÍ – Plzeň (20.15).
SOBOTA: KP Brno – Karviná, Lovosice – Maloměřice (oba 17.00), Kopřivnice – Jičín (18.00).
NEDĚLE: Fr.-Místek – Dukla Praha (17.00).
ÚTERÝ: Zubří – Hranice (17.00).