„Máme takovou interní nepsanou dohodu. Jarda Soukup jel vÖstersundu rychlostní disciplíny a Ondra individuální závod, teď je protočíme,“ prozrazuje trenér mužů VlastimilVávra.

Moravcovi se tohle rozhodnutí zamlouvá. „Ani mi to nevadí, že jsem ve vytrvalostním závodě nestartoval. Po světovém šampionátu jsem se cítil unavený a dvacet kilometrů je dlouhá štreka,“ přiznal súsměvem třiadvacetiletý biatlonista.

„Na sprint se ale moc těším,“ ujišťuje.

Moravec si pochvaluje aktuální zlepšení ve střelbě. „Tady mi celkem jde, začal jsem si daleko víc věřit.“

Ve sprintu úspěšnost na střelnici není tak životně důležitá jako vindividuálním závodě, kde se uděluje za každou chybu jedna minuta, ale přesto hraje velkou roli. Dlouhým pobytem na trestném okruhu si není radno zahrávat.

„Důležité bude adaptovat se na povětrností podmínky, vzít vpotaz, zkteré strany půjde vítr a jak bude silný. Když bude foukat, na ležákách (střelba vleže– pozn. autora) bude výhodnější zvolit asi pomalejší náboje. Paseku může nadělat točící se vítr. Loni jsem tady startoval na Evropském poháru, takže nějaké zkušenosti mám. Uvidíme,“ uzavírá Moravec.

-------------------------------------------------------

Využijte svoz autobusem

Po čtvrtečním volném dnu jsou biatlonisté na mistrovství Evropy v Novém Městě opět v maximální koncentraci.
Závodníci dnes od devíti hodin vyrazí do sprinterských klání.

Řidiči mohou auta ponechat na odstavných parkovištích u Medinu, pod sjezdovkouk na Harusově kopci a na louce u Ski hotelu. Návštěvníky však ve dvacetiminutových intervalech mohou vozit také autobusy.

1. trasa: Vlakové nádraží, kulturní dům, Billa, pod nemocnicí, nemocnice, areál SKI.

2. trasa: Tři Studně rozc., Hotel U Loubů, hráz Sykovce u Třech Studní, hráz Sykovce u kempu, Vlachovice, Cihelna, areál SKI.

V pátek jezdí doprava v době 7.30 - 16.00, v sobotu a v neděli v době 8.30 - 16.00. Pro pěší bude otevřena cesta od Medinu. Vstup na závodiště je vždy zdarma.

Pátek

9:00 Muži

10:20 Junioři

12:30 Ženy

13:30 Juniorky

(všichni rychlostní závod)