Početné skupině hráčů z Vysočiny se turnaj mimořádně vydařil. Zápasy ve skupinách zvládla dvě novoveselká družstva výborně a zaslouženě zvítězila.

První místa ve skupinách zajistila oběma týmům přímý postup do finále. Finálový zápas byl tedy přátelskou exhibicí házenkářů z Vysočiny. Utkání mělo velice dobrou úroveň, jak na hřišti, tak v hledišti. Na turnaj totiž doprovázela hráče i početná skupina rodičů.

„Turnaj byl z naší strany mimořádně povedený. Je dobré, že jsme schopni postavit dva velice kvalitní týmy, které dokáží porážet přední slovenská družstva, jakými jsou ŠKP Bratislava a Slovan Modrá,“ hodnotí vystoupení mladých házenkářů asistent trenéra Václav Špaček.

Velmi dobře se ukázal i C-tým, který byl poskládán z hráčů ročníků 1998-2000. Mladíkům, kteří jsou o dva až čtyři roky mladší než jejich soupeři, nechyběla kuráž a odhodlání se prosadit.

„Prohra o tři branky z Cíferem i o šest s Modrou jasně dokazují, že v Novém Veselí vyrůstá další kvalitní generace. Z pohledu našeho celkového účinkování na turnaji si velmi cením dosažených úspěchů. Je příjemné si z tak kvalitního mezinárodního turnaje odvézt dvě nejcennější trofeje.

Poslední období zastihlo mladší žáky ve skvělé formě. Jsem rád, že jsme dokázali potvrdit první místo z turnaje v polské Legnici a skvělé vystoupení našich týmů v Prešově i v hlavním městě Slovenska. Hráči pochopili, že se úsilí odvedené na tréninku vyplácí,“ uzavírá trenér Pavel Hladík.

Výsledky Nového Veselí A: Nové Veselí C 21:7, Slovan Modrá 17:8, Sokol ZHZ Cífer 20:9
Hráli: Toman - Pytlík 14, Dolejší 27, Bartůněk 13, Veselý 5, Veselý 12, Beneš 7, Jakšič 1, Loub 1, Nedvěd.

Výsledky Nového Veselí B: HK KP Brno 17:13, ŠKP Bratislava 18:12, Tatran Stupala 26:3.
Hráli: Bláha - Štohanzl 13, Pavliš 20, Horák 7, Horák 8, Fiala 11, Vlček 3, Podaný 1, Krčál, Nedbal 9.

Výsledky Nového Veselí C: Nové Veselí A 7:21, Sokol ZHZ Cífer 14:17, Slovan Modrá 8:14
Hráli: Pytlík - Valoušek 6, Smolík 4, Janíček 9, Bartůněk 2, Kupa, Krejz, Mach, Klusáček, Havlíček 1, Červinka 7

Finále: Nové Veselí A - Nové Veselí B 22:12.

Miroslav Chlubna