Kadetky si ze severu Čech přivezly jedno hubené vítězství, které v domácím prostředí rozmnožily o další dva hladké skalpy, a nyní budou usilovat o vysněný postup do vyšší soutěže, kterou v dorosteneckých kategoriích hráli naposledy starší dorostenci ročníku 1984.

„Cíl, který jsme si před sezonou dali, se nám podařilo splnit. Teď můžeme jen překvapit," ví trenér Miroslav Friedl.

ŽĎÁR N. S. JABLONEC 55:29

Domácí hráčky se chtěly vyvarovat možnosti pátého zápasu v Jablonci a na svého soupeře doslova vlétly. Netradiční celoplošnou obranou Jablonec zaskočily, a ten začal kupit chybu na chybu. Domácí děvčata se sice trápila v zakončení, ale díky nezdolné bojovnosti jejich náskok lineárně narůstal až na konečných 26 bodů.

Body: Šoukalová 14, Horáková 10, Holéczyová 9, Kopicová 6, Krejčíková 6, Kalábová 4, Kuhnová 2, Málková 2, Štěpánková 2. Poločas: 24:11.

ŽĎÁR N. S. JABLONEC 46:37

Jablonečtí trenéři se po sobotním debaklu vytasili se zónovým překvapením. Jejich obrana výrazně komplikovala žďárský útok, a tak se odehrávala bitva o každý jednoduchý koš z protiútoku. Po třech čtvrtinách domácí vedli 37:25, jenže zónový presink po celém hřišti je natolik překvapil, že se jejich náskok smrskl na pět bodů. „Naštěstí se hra v posledních minutách uklidnila, děvčata několika koši náskok zvýšila a taktickou hrou v závěru udržela vítězství," chválil své hráčky Friedl.

Body: Krejčíková 13, Horáková 9, Štěpánková 8, Šoukalová 7, Kuhnová 4, Sochová 2, Holéczyová 1, Kopicová 1. Poločas: 24:17. Konečný stav série: 3:1. Postupuje Žďár.