Starší žáci vyhráli svoji ligovou soutěž v Kraji Vysočina – skupiny Sever, když z jedenadvaceti utkání ztratili body pouze v jediném. První dubnovou sobotu na ně pak v Pelhřimově čekal turnaj nejlepších čtyř týmů z obou skupin, které si to rozdaly o titul krajského šampiona.

„Kluci si počínali naprosto suverénně, Okříšky zdolali 11:5, Havlíčkův Brod 5:2 a vítěze skupiny Jih, domácí Pelhřimov, pak 3:0. Projevila se nejen síla týmu, ale také individuální vyspělost našich hráčů, turnaji jsme dominovali,“ pochvaloval si Vít Rosecký, šéftrenér mládeže žďárského Hipposu.

O nadcházejícím víkendu pak na žďárské žáky čeká dvojzápas na půdě jihočeského Milevska o postup na květnové mistrovství republiky, kam pronikne pouze osm nejlepších týmů.

Starší žáci Hipposu Žďár nad Sázavou neměli v Kraji Vysočina konkurenci a nyní si ještě brousí zuby na postup mezi republikovou elitu.

Stejně výtečně si počínají také žďárští dorostenci. Také oni zvítězili v letošním ročníku krajské ligy Vysočiny, což je druhá nejvyšší soutěž. V konkurenci dalších deseti mančaftů Hroši zaznamenali 17 výher a body ztratili jen za tři nerozhodné výsledky. Díky tomu se kvalifikovali do bojů o postup do elitní republikové dorostenecké soutěže, kde na ně čekal soupeř z Písku. První zápas se uskutečnil o uplynulém víkendu na jihu Čech a Hippos jej vyhrál 7:2. Druhý zápas, v němž by měli Hroši potvrdit svůj postup, se hraje v neděli od 15.00 ve žďárské sportovní hale na Bouchalkách.

„Určitě bychom možnosti postupu využili, je to krok kupředu v práci s naší mládeží. Už v průběhu této sezony jsme na střídavý start půjčovali naše kluky do extraligových klubů, máme na to tedy kvalitou i zkušenostmi,“ dodal Rosecký.