Utrápená výhra nad Libercem se nerodila vůbec snadno. Sedm statečných borců ze severu Čech ukázalo bojovného ducha a přesnou mušku.
Nedělní zápas s přímým konkurentem o finálovou čtyřku jasně naznačil, kdo má momentálně lepší kádr. Mladá Boleslav zaslouženě zvítězila rozdílem třídy.

BK ŽĎÁR N. S. – TU LIBEREC 77:70

Smrští čtyř trojek načali vysokoškoláci z pod Ještědu první čtvrtinu. Zaskočení domácí se dlouho nemohli zkoncentrovat, a tak po deseti minutách prohrávali 11:19.

K obratu ve druhé části zavelel dirigent žďárské sestavy Tomáš Rosecký, který během tří minut nasázel úctyhodných třináct bodů. Šňůra 21:6 změnila dění na hřišti. Vysokoškoláci se po zbytek večera stále drželi na dostřel, ale do vedení je už domácí celek nepustil.

A největší zásluhu na tom měl právě Rosecký. Vždy když bylo třeba, dokázal svými body otupit hostující snahu na obrat. „Vůbec nejsem potěšen předvedenou hrou, ale přesto jsme dokázali vyhrát a to je hlavní. Když hráči viděli torzo sedmi vysokoškoláků, možná je trochu podcenili,“ řekl trenér Jiří Bříza.

Liberecký kouč byl po utkání spokojen. „Nečekal jsem, že bychom mohli Žďár v okleštěné sestavě takto potrápit.“

Body: Rosecký 32, Bubák 15, Ondráček 11, Veselý 8, Pospíšil 5, Vencálek 4, Zezula 2. Čtvrtiny: 11:19, 26:17, 18:15, 22:19. Poločas: 37:36.

BK ŽĎÁR N. S. – AŠ ML. BOLESLAV 67:88

Cíl Boleslavi byl před úvodním rozskokem jasný, pokračovat ve vítězném tažení, trvajícím od 14. prosince. Nováček soutěže od té doby raketově stoupá tabulkou a nachází se v ní již na druhém místě. „Chtěli jsme je porazit o deset bodů, díky čemuž bychom se v tabulce dostali před ně,“ věřil před zápasem Bříza. Dění na palubovce tomu ale vůbec neodpovídalo.

Jasně prohraný rozskok jakoby předznamenal, kdo dnes bude na hřišti pánem. První oddechový čas si vybral domácí trenér už po čtyřech minutách. Alarmující skóre 0:11 k němu bylo pádným důvodem. Příčina byla jasná. Téměř stoprocentní trojková úspěšnost hostů. Navíc se do boleslavské obrany, téměř výhradně poskládané z urostlých dvoumetrových hráčů, nikomu z domácích najíždět nechtělo. Při velmi nepřesné střelbě se na první koš čekalo přes 200 vteřin.

Ve druhé části se přeci jen podařilo snížit odstup ze stavu 17:28 na 28:32. To však bylo ze strany Žďáru na dlouho vše. Drtivý nápor Středočechů otupil veškeré naděje na zdramatizování zápasu. Odstup velmi rychle narůstal na 33:48, 35:58, 41:72. „Odehrálo se pouze osmadvacet minut a my byli zralí na stovku,“ komentoval průběh Bříza.

Šanci v té chvíli už dostávala celá lavička domácích. Mladíci si nevedli vůbec špatně a dokázali stáhnout hrůzostrašně vyhlížející výsledek na konečných 67:88. „Soupeři gratuluji, dnes jsme na něj zkrátka neměli. Mrzí mě však ustrašený výkon mých svěřenců. Ti se při střelbě neustále vyhýbali blokům, a proto se i z jasných pozic nemohli trefit,“ komentoval po utkání Bříza.

Body: Bubák 21, Zezula 9, Petroš 8, Rosecký 8, Vencálek 8, Veselý 4, Pospíšil 3, Danko 2, Malec 2, Ondráček 2. Čtvrtiny: 17:27, 16:21, 15:26, 19:14. Poločas: 33:48.