Už před začátkem zápasu pasoval kormidelník Sokola Peter Kostka do role favorita domácí celek. „Brno přes zimu výrazně posílilo a každým zápasem bude lepší a sehranější. Už jejich výhra v Lovosicích ledacos naznačila,“ prozradil.

Že byla jeho slova až příliš prorocká se projevilo již po pár minutách hry. Domácí do zápasu vstoupili jako rozzuřený býk a během chvíle svítilo na světelné tabulky skóre 4:0.

Až teprve poté se do tempa dostali také házenkáři Nového Veselí. Jenže na každý jejich gólový zásah dokázali Jihomoravané okamžitě zareagovat. O půli se tak šlo do kabin za stavu 15:10.

Kdo by očekával, že se po změně stran ve vývoji zápasu něco změní, ten se musel šeredně mýlit. Ba dokonce naopak. Místo toho, aby se hráči klubu z Vysočiny svému soupeři ve skóre přibližovali, děl se pravý opak.

Hráči Sokola vůbec nenavazovali na statečný výkon z minulého týdne proti Karviné a jejich ztráta se ve skóre neustále prohlubovala.

Po deseti minutách druhého dějství tak ztráceli již deset branek. Po konečné porážce 21:32 se tak vraceli domů z jihu Moravy s prázdnou.

Z nepříjemné porážky by se měli hráči Nového Veselí co nejrychleji probrat. Již v sobotu totiž od 19 hodin v domácí ZDT Aréně přivítají celek Hranic.

EXTRALIGA HÁZENÉ MUŽŮ
KP BRNO - NOVÉ VESELÍ 32:21
Sestava a branky: Martin Štohanzl 1, Schams – Ptáčník 6, Dodica 5, Parolly 2, Gregorovič 2, Dořičák 2, Bartůněk 1, Halíček 1, Melichar 1, Flajsar, Hajčman, Miroslav Štohanzl, Krčál, Veselý. Rozhodčí: Králíček, Letev. ŽK: 2:1. ČK: 0:2 (57. Ptáčník, 58. Melichar). Vyloučení: 4:2. Poločas: 15:10.

1. Plzeň 18 16 0 2 592:444 32
2. Karviná 17 16 0 1 517:439 32
3. Zubří 18 14 0 4 550:479 28
4. Lovosice 18 11 0 7 540:515 22
5. Dukla Praha 18 8 2 8 502:492 18
6. KP Brno 17 8 3 6 487:488 19
7. Kopřivnice 18 8 0 10 524:510 16
8. N. VESELÍ 17 8 0 9 467:485 16